Ali Koç Boyu? Ali Koç Kaç Yaşında? Eşi Kim? (Tüm Bilgiler)

Ali Koç Boyu? Ali Koç Kaç Yaşında? Eşi Kim? (Tüm Bilgiler)
0

Ali Koç Boyu kilosu? Ali Koç kimdir? Ali Koç nerelidir? Ali Koç eşi kimdir?

Koç Holding’in kurucusu olan Vehbi Koç’un tek çocuğu Rahmi Koç’un oğludur. Türkiye’nin sayılı sanayicileri arasında bulunuyor. Forbes Dergisi tarafından 2017 yılında en zengin 100 Türk arasında yer alarak 50. Sırada yerini koruyor. İşte Ali Koç ile bilmek istedikleriniz…

Ali Koç Kimdir? Kaç Yaşında? Doğum Tarihi?

İstanbul’un Şişli ilçesinde 2 Nisan 1967 yılında dünyaya gelen Ali Koç 2023 yılı itibari ile 56 yaşındadır. Ali Koç’un adı tam olarak Ali Yıldırım Koç olarak nüfusta kayıtlıdır. Rahmi Koç ile Çiğdem Semavi çiftinin üçüncü ve son çocuğudur. Vehbi Koç’un ise üçüncü torunudur. Lise yıllarını Londra’da Harrow School okulunda geçirdi. Lisans eğitimini ise Rice Üniversite İşletme Bölümünde tamamladıktan sonra, Yüksek lisansını Harvard Üniversite İşletme Fakültesi’nde tamamladı.

Öğrencilik yıllarında Dedesi Vehbi Koç tarafından kurulan Koç Holding’in birçok kademelerinde görev aldı. 1990 yılında J.P. Morgan’da stajyerlik yaparken aynı tarihte American Express Bank’ta Yönetici Yetiştirme Programına katıldı. 1992 yılında ise askerlik görevini yerine getirmiş oldu.

Spor ile yakından ilgilenen Koç ailesi, hayranı oldukları Fenerbahçe takımına maddi ve manevi yönden destek olmasından dolayı Ali Koç, yönetici olmayı tercih etmese bile 2006-2012 yıllarında iki dönem asbaşkanlık görevini yürüttü. 2018 yılında ise Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı olarak seçilen Ali Koç, kişisel servetinden Fenerbahçe Spor Kulübü’ne oldukça fazla para bağışladı.

Ali Koç Boyu Kilosu?

1967 yılında dünyaya gelen Ali Koç, 1,81 cm boyunda ve 76 kilogram ağırlığında yer alırken, koç burcunda yer alır. Fenerbahçe hayranı olan Ali Koç, çok iyi derecede İngilizce biliyor. Sosyal medya sitesi olan instagramda hesabı @alikoc olarak yer alıyor.

 Ali Koç Eşi Kim?

2005 tarihinde hayatını Nevbahar Demirbağ ile birleştiren Ali Koç’un bu evlilikten iki çocuğu dünyaya geldi.

Ali Koç’un Oğlu Kim?

Ali Koç, hayatını birleştirmiş olduğu spora büyük ilgisi olan Nevbahar Demirağ Koç evliliğinden dünyaya gelen Sadberk

Ali Koç Boyu kilosu? Ali Koç kimdir? Ali Koç nerelidir? Ali Koç eşi kimdir? Gibi merak edilenleri paylaştığımız bu yazımızı nasıl buldunuz? Alttaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Google Haberlerde Bizi Takip Edebilirsiniz.

Tıkla Takip Et... 

Bu kısımdan yorum yapabilirsiniz.