1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Ankara Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Belediyesi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi yoksul ailelerin çocuklarına ayda 8 litre sağlıklı ve sürdürülebilir süt dağıtıyor. Yoksulluk sınırının altında yaşayan tüm aileler Başkent Süt’ten yardım talebinde bulunabilir. 0-10 yaş arası çocuğu olan yoksullara Ankara İlinin Süt Yardımı yapılmaktadır. Başkent Süt’ün desteğinden önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da on binlerce ailenin faydalanması bekleniyor. Vatandaş; Sosyal Hizmetler Bakanlığı veya Ankara Belediyesi’nin sosyal hizmetler başvuru adreslerine giderek başvuru formunu doldurarak süt desteği başvurusunda bulunabilirler. Başvurular internet üzerinden de yapılabilmektedir. Mavi Masa üzerinden ön kayıt işlemini tamamlamak isteyen vatandaşlarımız lütfen https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/1#/ linkine tıklayarak başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.

Ankara Süt Yardımı Sorgulama

Merkezi illerden süt yardımı başvurusunda bulunanlar, sosyal hizmet merkezlerini veya başvurdukları doğrudan kurumu, ilin telefon numarasını veya diğer dosya adreslerini arayarak, başvurularının sonucunu öğrenmek istediklerinde yetkililerden öğrenebilirler. İsteklerinin sonucu. E devlet aracılığı ile maalesef öğrenilemiyor.

Ankara Süt Yardımı Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi örnek olacak bir süt yardımı başvurusu ile muhtaç ve imkânı olmayan ailelerin süt dağıtımı yaparak destek oluyor. Bunun için belediyelerin sitelerinde bulunan. Başvuru ekranlarına ulaşmalısınız. Birkaç bilgi doldurarak kendiniz için süt yardımı başvurusunda bulunabiliriniz. Çocukların gelişimine destek olan bu sütler ile süt yardımı desteği almak için erkenden başvurunuzu yapın.

Ankara Süt Yardımı Telefon Numarası

Mavi masa birimine alo 144 ve alo 153 telefon numaraları ile ulaşabilirsiniz.

Ankara Süt Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Kentin süt yardımı aylık olarak dağıtılır. Bazen birkaç günlük gecikme olabilir. Kesin bir dağıtım tarihi olmamakla birlikte dağıtım tarihleri, süt yardımının nihayet aileye verildiği tarihe göre değişmektedir. Örneğin; 15 Nisan’da süt yardımı alan bir aile, 15 veya 16 Mayıs’ta yeniden dağıtılır.

Ankara Süt Yardımı Kimlere Verilir?

Kentin süt yardımına ihtiyacı olan yani geliri olmayan ve işi olmayan tüm aileler başvurabilir. İstihdam edilseler bile yoksulluk sınırının altında yaşayanlar, yani kişi başına aylık net geliri mevcut net asgari ücretin üçte birinden az olan aileler de süt yardımı alabilirler. Engelli veya kronik hastalık nedeniyle çalışamayanlar, işsiz ve işsiz dullar, yoksul şehitler, gazi ve asker yakınları, afetzedeler, mülteciler veya sığınmacılar mağdurlar süt yardımı öncelikli Türk vatandaşı oldular.

Ancak, kendisine veya hane halkına değer arz eden gayrimenkul veya taşınır varlığı bulunan kişilerin aylık gelirleri yoksulluk sınırının altında olsa dahi başvuruları kabul edilmemektedir. Aynı zamanda sadece belli bir yaşta çocuğu olanlara Ankara süt yardımı yapılmaktadır.

Ankara Süt Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Maddi imkânı olmamak ve 0-10 yaş arası çocuğunun olması yeterlidir.

Ankara Süt Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Merkezi illerden süt yardımı almak isteyenlerin talep ettikleri belgeleri zamanında yerel yönetimlere veya diğer başvuru merkezlerine teslim etmeleri gerekmektedir.

Süt yardımı başvuru sahiplerinden istenen belgeleri şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Başvuru sahibinin TC kimlik kartının aslı ve fotokopisi
  • İkamet belgesi
  • Başvuranın Türkiye Cumhuriyeti’ndeki aile fertleri ve çocuklarının kimlik fotokopileri
  • Doğum belgesinin kanıtı
  • Başkandan bir yoksulluk sertifikası verilebilir
  • Kiracılık
  • Başvuru sahibi ve hane halkı üyelerinin mülkiyet beyanına ilişkin belgeler
  • Bebekler için doğum belgesi ve nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi

Göndermeniz gereken belgeler; Sizin veya aile fertlerinizin sağlığına ve diğer özel durumlara göre de değişiklik gösterebilir. Örneğin; Dul dullar eşlerinin ölüm belgesini, en az yüzde 40 engeli olan ve engelleri nedeniyle çalışamayacak durumda olanlar, resmi olarak kurulmuş bir devlet hastanesi tarafından verilmiş bir engelli belgesi ibraz etmelidir.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir: PTT Elektrik Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yorum yapın