Apple Metaverse’ye Yatırım Yapıyor!

Apple Metaverse’ye Yatırım Yapıyor!
0

Apple CEO’su Tim Cook, metaverse’in çok fazla potansiyele sahip olduğunu ve şirketinin buna göre yatırım yaptığını söylüyor. Küresel yatırım bankaları Morgan Stanley ve Goldman Sachs, metaverse’in 8 trilyon dolarlık bir fırsat olabileceğini tahmin ediyor.

CEO Tim Cook, Apple’ın Metaverse’de çok fazla potansiyel gördüğünü söyledi!

Apple Inc, geçen hafta Q1 2022 kazanç çağrısı sırasında metaverse hakkında bir soruyu yanıtladı. CEO Tim Cook’a “Metaverse fırsatı ve Apple’ın bu pazardaki rolü hakkında nasıl düşünüyorsunuz?” diye soruldu. Bu soruya Apple CEO’su, “Biz inovasyon işinde bir şirketiz,” diye yanıtladı. “Yani her zaman yeni ve gelişmekte olan teknolojileri keşfediyoruz. Ve bu alanın bizim için ne kadar ilginç olduğundan uzun uzadıya bahsettim.” dedi.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Tesla, ”hayalet frenleme” problemini araştırıyor! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

tim cook metaverse

Cook, “Şu anda App Store’da bugün milyonlarca insan için inanılmaz AR [artırılmış gerçeklik] deneyimleri sağlayan 14.000’den fazla ARKit uygulamamız var” diyerek detaylandırdı:

”Bu alanda çok fazla potansiyel görüyoruz ve buna göre yatırım yapıyoruz.”

Birkaç kişi, metaverse’in potansiyel boyutunun trilyonlarca dolar olduğunu tahmin etti. Küresel yatırım bankaları Goldman Sachs ve Morgan Stanley, metaverse’in 8 trilyon dolarlık bir pazar fırsatı olduğunu tahmin ediyor.

Aralık ayında, Bank of America’nın stratejisti Haim Israel, metaverse’nin kripto para birimlerinin yaygın olarak para birimi olarak kullanılacağı büyük bir fırsat olduğunu söyledi. “Kesinlikle bunun çok büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum” diye belirtti.

Apple CEO’su Tim Cook, şirketin mevcut AR/VR çabalarıyla ilişkilendirdiği metaverse’de çok fazla potansiyel gördüğünü söyledi ve şirketin bu alana yatırım yaptığını da sözlerine ekledi.

Sızıntılar ve söylentiler, Apple’ın bazıları tarafından “metaverse” olarak adlandırılan sanal gerçeklik geleceğinde önemli bir rol üstleneceğine işaret ediyor. Bir Apple kazanç çağrısı sırasında, Apple’ın CEO’su Tim Cook, şirketin bu gelişmeyle ilgilendiğini ve artırılmış gerçeklik taahhüdüne şimdiden yatırım yaptığını doğruladı.

Cook, metaverse sorulduğunda özellikle “inovasyon işinde bir şirketiz” ve “App Store’da 14.000’den fazla AR uygulamamız var” dedi. Bu yanıt, AR/VR veya bu alandaki diğer öğeler hakkında basıldığında CEO’nun genel tercihi olmuştur.

Google Haberlerde Bizi Takip Edebilirsiniz.

Tıkla Takip Et... 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir