1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Blackpink Müzik Grubu Üyeleri! Üyeleri Hakkında Bilgiler!

Güney Koreli kız grubu olan Blackpink müzik grubu 2016 yılında kurulmuştur. 2016 yılında Whistle ve Boombayah şarkılarından oluşan Square One adlı mini albümle çıkış yaptı. Şimdi Blackpink grubu hakkında merak edilenleri cevaplayalım. İşte Güney Kore müzik grubu Blackpink hakkında bilmeniz gerekenler..

Blinkler Kimdir, Blackpink Blink ne anlama gelir? Bu soru çok merak edilmektedir. Blinkler, Blackpink hayranlarına verilen isimdir. Yazının sonunda grubun üyeleri hakkında merak edilen bilgilere yer veriyoruz göz atabilirsiniz. İşte Blackpink üyeleri hakkında bilgiler..

İçindekiler

Blackpink Grubu Üyeleri Kimlerdir?

4 kişiden oluşan Blackpink grubunun isimleri ve üyelerinin hakkında bilmeniz gereken temel bilgiler şöyle:

Jisoo

Jisoo hakkında bilmeniz gerekenler
Kim Jisoo

Tam adı Kim Jisoo olan ve daha çok Jisoo olarak bilinen şarkıcı 3 Ocak 1995 yılında Güney Kore’nin Gunpo şehrine bağlı olan Sanbon-dong mahallesinde doğmuştur. Şuan 27 yaşında olan Jisoo, BLINK‘ler tarafından “sevimli” olarak adlandırılan bir şarkıcıdır. Kim Jisoo’nun burcu Oğlak‘tır. Grubun ikinci vokalistidir.

Jisoo, Blackpink grubuna katılmadan önce reklamlarda oynadı. Güney Kore’nin drama dizisi olan Snowdrop dizisinde Eun Yeong-ro karakterini canlandırdı. Grupta, akıcı bir şekilde ingilizce konuşamayan tek üye olmasına rağmen, Korece, Japonca ve Çince bilmektedir. İnstagramda sooyaaa__ kullanıcı adı ile 64 milyon takipçisi bulunmaktadır. Grubun en büyüğü Kim Jisoo’dur.

Kim Jisoo Blackpink grubunun en güzeli olarak bilinir.

Jennie

Kim Jennie kimdir
Kim Jennie

Kim Jennie, 16 Ocak 1996 tarihinde Güney Kore’nin başkenti Seul’un Gangnam bölgesinde dünyaya gelmiştir. Şuan 26 yaşında olan popüler şarkıcı Oğlak burcudur. Grubun lider vokalisti olarak bilinen şarkıcı aynı zamanda grubun ilk üyesidir. Akıcı bir şekilde İngilizce, Korece ve Japonca dillerini konuşabiliyor.

Blackpink grubunun “SOLO” adlı bireysel bir parça yayınlayan ilk üyesiydi. 3 yıl önce yayınladığı şarkı YouTube platformunda 863 milyon izlenmiştir. Aktif bir şekilde instagram kullanan başarılı şarkıcının jennierubyjane kullanıcı adı ile 70 milyon takipçisi vardır.

Lisa

Lalisa Pranpriya Manoban kimdir
Lalisa Pranpriya Manoban

Lalisa Pranpriya Manoban, 27 Mart 1997 yılında Tayland ülkesinin Buriram eyaletine bağlı olan Satuek District ilçesinde dünyaya gelmiştir. Şuan 25 yaşında olan genç şarkıcı Koç burcudur. İnstagramda lalalalisa_m kullanıcı adı ile 83 milyon takipçisi bulunmaktadır.

Hem rap hem de dans becerileri ile tanınır. Tayland’da doğup büyüyen Lisa, 2011’de Güney Kore’ye taşındıktan sonra Korece öğrendi. Lisa ayrıca İngilizce, Japonca ve Çince biliyor. Promosyon gösterileri sırasında, Lisa genellikle doğaçlama dans becerilerini sergileyerek grup için viral anlar yaratır.

Rose

Blackpink Rose kimdir
Park Chaeyoung (Rosé)

Park Chaeyoung (Rosé), 11 Şubat 1997 yılında Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde dünyaya gelmiştir. Grubun en genç şarkıcısı olan Rose Kova burcudur. Avustralya’da büyüyen Rosé, İngilizce bilmektedir ve stajyer programına katılmak için Güney Kore’ye taşındıktan sonra Korece öğrendi.

Blackpink grubunun lideri kim? Daha çok gurubun lideri Park Chaeyoung yani Rose’dir.

Rosé, The Album için tanıtım görünümünde “Waka Waka” şarkısını etkileyici yorumuyla hayranlarını (ve Shakira’nın kendisini) etkiledi. İnstagramda 63 milyon takipçisi olan şarkıcının kullanıcı adı ise roses_are_rosie ‘dir.

Sizde grup hakkında ne düşündüğünüzü yorumlar kısmından bizimle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın