1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Botoks Nasıl Yapılır?

Botox, kas hareketini geçici olarak azaltmak için kullanılan koruyucu içermeyen bir botulinum toksinidir. En yaygın olarak alındaki kas spazmlarını, kaş çatma çizgilerini ve kırışıklıkları tedavi etmek için kullanılır. Aşırı terleme olarak da bilinen hiperhidroz tedavisi için de idealdir. Botox, ilaç devi Pfizer’in bir yan kuruluşu olan Allergan, Inc. tarafından üretilmektedir. Botox, Botox Cosmetic, Botox Injectable ve Botox Transdermal dâhil olmak üzere çeşitli formlarda mevcuttur. Botoks uygulamaları alanında sizlere kaliteli hizmetler sunuyoruz.

Botoks en yaygın olarak kullanılan enjekte edilmeyen dermal dolgu maddesidir. Hiperhidroz tedavisi için de idealdir. Kasları geçici olarak felç etmek için enjekte edilir, böylece aşırı terlemeyi azaltır veya önler. Botox enjeksiyonunun en sık yapıldığı alanlar alın, üst ve alt göz kapakları, çene, üst ve alt göz kapaklarıdır. Botoks ayrıca glabellar bölgeye yani kaş aralarına da enjekte edilir. Botox’un etkisi 12 ila 24 saat sürer, ardından tekrar uygulanması gerekir.

İçindekiler

Botoks Uygulamaları Nedir, Ne İşe Yarar?

Botoks en çok alındaki kaş çatma çizgileri ve kırışıklıklar için kullanılır. Botox, yüz kaslarının hareketini azaltarak, kaş çatma çizgilerinin ve kırışıklıkların görünümünü de en aza indirir. Botox enjeksiyonları yaşayabilecek diğer alanlar arasında kafa derisinin lateral ve medial bölgeleri, boynun ön kısmı ve burun tabanı bulunur. Enjeksiyonlar, boynun yan tarafına ve başın arkasına da yapılabilir. Botoks uygulamalarıkliniği olarak kaliteyi ön planda tutuyoruz.

Yanal kaş bölgesi, kaz ayağı görünümünü azaltmak için idealdir. Botoks, burnun yan tarafına da enjekte edilerek ince bir burun yanılsaması yaratılabilir. Botox, yüz bölgelerindeki kas hareketini azaltarak yüz kaslarının görünümünü çok daha yumuşak ve daha az fark edilir hale getirir.

Botoks Uygulamaları Tedavisi Nedir?

Botox hiperhidroz tedavisi için idealdir. Hiperhidroz, aşırı terlemenin tıbbi terimidir. Alın bölgesindeki kas hareketini azaltmak için glabellar bölgeye botoks enjekte edilebilir, böylece aşırı terleme azalır. Ek olarak, aşırı terlemeyi azaltmak için kafa derisinin lateral ve medial bölgelerine bir hyaluronik asit türevi enjekte edilebilir. Bu bakım, terlemeyi önlemek ve makyaj altında serin ve kuru bir görünüm sağlamak için idealdir. 

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yorum yapın