1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Bursa Hüdavendigar Parkı Nerede, Nasıl Gidilir? (Tüm Merak Edilenler)

Bursa‘nın en büyük kent parkı olan Hüdavendigar parkına nasıl gidilir? 80 bin metrekare gibi büyük bir alana sahip olan Mihraplı parkına hangi otobüsler gidiyor? Nerede? ve Neler var? gibi sorular merak edilmektedir. İşte çokça merak edilen soruların cevapları..

Nerede?

Bursa Hüdavendigar parkı
Bursa Hüdavendigar Parkı nerede?

Çok geniş bir alana sahip olan Hüdavendigar parkı dikkaldırım caddesi, ibrahim işsevenler caddesi, Nilüfer ve Odunluk konumlarına komşudur. Adreste, Odunluk, İbrahim İşsevenler Cd., 16110 Nilüfer/Osmangazi/Bursa olarak geçmektedir.

Bursa Hüdavendigar Parkına Nasıl Gidilir?

  • Hüdavendigar parkı hangi metro durağı? Parka en yakın tren istasyonu Odunluk‘tur.
  • Ayrıca 2/E, B/20-A, B/20-C, B/43, B/44-B otobüs hatları ile Mihraplı parkına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hüdavendigar Parkında Neler Var?

Hüdavendigar Parkında Neler Var
Bursa Mihraplı Parkı

Oldukça geniş bir alana sahip olan parkın birçok farklı etkinlik alanı mevcuttur. Örnek olarak çocuk oyun parkı, etkinlik alanı, tenis sahası, futbol sahası, Osmanlı bahçesi ve şehitler abilesini söyleyebiliriz. Hüdavendigar parkı, Nilüfer çayının iki yakasına yayılmıştır. Özellikle yaz aylarında insanlar çayın etrafında oturmaktadır. Mihraplı Parkında neler yapılır diye düşünmenize gerek yoktur. Parkta yapılacak çok şey vardır.

Ücretli Mi?

Parka girişte hiçbir şekilde ücret alınmamaktadır. Ancak yüzme havuzu gibi spor tesisleri veya bisiklet kiralama gibi aktiviteler ücretlidir.

Hüdavendigar Parkı Ne Zaman Yapıldı?

Bursa hüdavendigar parkı hangi metro istasyonu
Hüdavendigar Parkı gece

Mihraplı parkı 2004 yılında hizmete açılmıştır. Bursa Hüdavendigar Parkı kaç dönüm? Park 80 bin metrakere yani 80 dönümdür.

Yorum yapın