1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Deloday Şurup Nedir Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır? Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda sık sık adını duyduğumuz ve kullanılmaya başlanan Deloday şurup hakkında neler biliyoruz? Alerji ve kaşıntılara iyi geldiği bilinen bu şurup hakkında: nedir ne işe yarar, nasıl kullanılır, kaç yaş için kullanılır ve yan etkileri nelerdir gibi soruları bu yazımızda cevaplayacağız. Özenle ve araştırarak sizlere Deloday hakkında gereken bilgileri vereceğimiz bu yazımızı sonuna kadar okumayı unutmayınız.

Deloday Şurup Nedir? Ne İçin Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Deloday 0,5mg/mL şurubun her ml’sinde 0,5 mg desloratadin bulunmaktadır. 150mL’lik cam şişede bulunan bir ilaçtır. DELODAY, bir antihistaminik ilaç sınıfında bulunan desloratadini içermektedir. Genel olarak alerjik belirtiler ve alerjik reaksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır.

Deloday Ne İçin Kullanılır?

Deloday, çeşitli farmasötik ürünleri sunmaktadır. Deloday şurup, sıvı ürünler kategorisindedir. Alerjik, astım ve komorbid alerjik rinitin tedavisi ve alerjik rinit ve astımla gibi semptomlarda kullanılır. Bu şurubun hapşırma, gözlerde sulanma ve burun akıntısı ve benzeri semptomlarını tedavi etmek amacıyla kullanıldığı bilinir.

Genel olarak bu ilaç kaşıntı ve alerjik gibi rahatsızlıklar için kullanılır.

Deloday Şurup Kaç Yaş İçindir? Bebekler Kullanabilir Mi?

Çocuklarda dahi bu şurubun kullanılmaktadır. Ancak doktorunuzun size önerdiği dozda bu şurubu kullanmalısınız. Fazlası ve eksik kullanımı önerilmemektedir. Doktorun önerdiği veyahut reçete yazdığı gibi kullanılmalıdır.

  • 6 aydan 11 aya kadar olan bebekler: Günde bir kere 2/5 ölçek (1,0 mg / 2 mL)
  • 1 yaştan 5 yaşa kadar olan bebekler: Günde bir kere yarım ölçek (1,25 mg / 2,5 mL).
  • 6 yaştan 11 yaşa kadar olan bebekler: Günde bir kere bir ölçek (2,5 mg / 5 mL).
  • Erişkinler ve 12 yaş ve üzerindeki çocuklar: Günde bir kere iki ölçek (5 mg /10 mL).

Faydaları Nelerdir?

Uyku hali oluşturmamasıyla popüler olan bu şurup: kaşıntı, kızarıklık, alerji ve burunda akıntı rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Deloday Şurup Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz alerji teşhisini koyduğunda bu ilacı önerdiği takdirde size nasıl kullanılacağını söyleyecektir. Bu şurup ağızdan alınarak kullanılır. Kullanımı: kaç ölçek önerildiyse kutudan çıkan kendi kaşığına damlatılır ve sonrasında içilir.

Deloday Şurup Yan Etkileri?

Yaygın olarak bilinen yan etkileri arasında, halsizlik ve bitkinlik gibi semptomlar görülmektedir. Yaygın olmayan yan etkileri arasında ise, ağız kuruluğu ve baş ağrısı görülmektedir. Çok seyrek görülen yan etkileri ise, kaşıntı, hayal görme, bulantı, kusma ve ishal gibi durumlar görülmektedir, ancak bunlar çok seyrek görülmektedir.

DELODAY Pediatrik Şurup Öksürüğü Keser Mi?

Bu ilacın öksürüğe iyi geldiği bilinmez. Daha çok kaşıntı ve alerjik problemlere iyi geldiği bilinir.

Deloday Kullananlar Yorumları?

Kullananların bir kısmı şurubu ilk içtiklerinden sonra ilk 20dk uyku yaptığını söylemiştir. Bir kısmı ise uyku yaptığı bilinir ancak, ben de uykumu kaçırmıştır demiştir. Bu ilacın fiyatı hakkında ise ne yazık ki bilgi sahibi değiliz.

Yorum yapın