1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Diş Tedavi Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Diş sağlığı ve bakımı insanları en çok önemsediği konular arasında yer almaktadır. Hem özel hem de devlete ait birçok ağız ve diş sağlığı merkezleri diş tedavi ve estetiği hizmetini vermektedir. Randevu sistemi ile çalışan ağız ve diş sağlığı merkezlerindeki diş hekimleri hastanın ağız içi ve dişlerini kontrol ettikten sonra dişlerde yapılacak işlemleri belirler. Genellikle diş temizleme, diş beyazlatma, diş cilalama, dişe tel takma ve zirkonyum  gibi takma diş uygulamaları diş estetiği kategorisinde yer almaktadır. Diş sağlığı açısından önemli olan diş çekimi, diş dolgusu, diş kanal tedavisi ve yirmilik diş çıkarma işlemleri de ağız ve diş sağlığı merkezlerinde diş hekimleri tarafından yapılmaktadır.

Diş Estetiği Uygulamaları 

İnsanlar sadece diş ağrısı için değil estetik bir gülüş yakalamak ve bakımlı dişler için de diş hekimlerine giderler. Kahve, çay ve sigara tüketimi fazla olan insanlarda oluşan diş sararması estetik açıdan kötü bir görünüm yaratır. Diş hekimlerinin dişlere uyguladığı diş bleaching uygulaması ile lazer destekli temizlemeye dişler bembeyaz bir hale gelmektedir.

Yamuk ve aralıklı dişler  diş tedavi ve estetiği açısından önemsenen bir sorundur. Yamuk olan dişler zamanla diğer dişlerin çürümesine bile yol açabilmektedir. Diş teli  ve  zirkonyum diş uygulaması ile birlikte ayrık dişlerin düzeltilmesi için tel takılıp yamuk dişlerin yerine de diğer dişlerle uyumlu zirkonyum yapay diş uygulaması yapılır. Böylece yamuk ve ayrık dişler düzeltilip hastaya sağlıklı ve güzel bir gülüş sağlanır.

Diş Hekimine Hangi Aralıklarda Gidilmelidir? 

Sağlıklı dişlere sahip olmak isteyen herkesin yılda en az iki defa diş kontrolü için diş hekimine gitmesi gerekir. Dişlerde hiç bir sorun yokken bile dişlerin, diş etlerinin ve ağız sağlığının  diğer hastalıklarla bağlantılı olma ihtimalinden dolayı kontrolünün muhakkak yapılması gerekir. Çünkü bazen diş eti kanamaları kalp ve damar hastalıkları ve şeker hastalığının belirtileri arasında yer almaktadır. Diş tedavi ve estetiği uygulamalarını yapanların doktorun tavsiyesine göre düzenli olarak  kontrollere gitmeleri gerekir. Hiç bir diş tedavi ve estetiği uygulamaları yaptırmayanların da yılda en az iki defa diş hekimine ağız ve diş sağlığı kontrolleri için gitmeleri gerekir.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Kdv Beyannamesi Nedir, Nasıl Oluşturulur?” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yorum yapın