1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Elektrikli Otomobil Şirketi Tesla, Gelişmeye Devam Ediyor!

Tesla, sürücüsüz otomobiller de üreten popüler bir lüks otomobil markasıdır. Şirket 2003 yılında Elon Musk tarafından kurulmuştur ve merkezi Palo Alto, Kaliforniya’dadır. Tesla’nın dünya çapında 80’den fazla mağazası bulunmaktadır ve üretim tesisleri Fremont ve San Jose’de (Kaliforniya) yer almaktadır.

Tesla’nın ilk modeli, 2008 yılında piyasaya sürüldüğünde 109.500 dolara satılan bir spor otomobil olan Roadster’dı. O zamandan bu yana şirket Model S sedan (2015), Model X SUV (2016), Model 3 kompakt elektrikli araç (2017) ve Semi kamyon aracı (2019) dahil olmak üzere birçok model piyasaya sürdü.

Elektrikli otomobil şirketi Tesla, diğer tüm Amerikan lüks markalarını geride bırakıyor!

Elektrikli Otomobil Şirketi Tesla, Gelişmeye Devam Ediyor!
tesla, elon musk

Tesla Model S, Ford, GM ve Fiat Chrysler’den daha değerli olan en değerli Amerikan otomobil markasıdır.

Tesla CEO’su Elon Musk, 2003 yılında şirketi kurduğundan bu yana yeni bir elektrikli otomobil türü için heyecan yaratıyor. İnsanların elektrikli otomobillerle nelerin mümkün olabileceğini düşündükleri konusunda sürekli sınırları zorluyor, ancak tahminlerinde her zaman haklı çıkmadı. 2010 yılına kadar pil fiyatlarının önemli ölçüde düşeceği fikri, zaman içinde bu pillerle ilgili araştırmalara milyarlarca dolar harcanmasına rağmen hiçbir zaman gerçekleşmedi.

Musk, Model 3’ü Açıkladı!

Uluslararası Otomotiv Mühendisleri Derneği’ne göre en yüksek otonomi seviyesi olan 5. seviyeye kadar otonom hale getirmeyi umduğunu söyledi

En yüksek otonomi seviyesi olan Seviye 5’i duymuş olabilirsiniz. Bu, kendi kendine sürüşün en ileri seviyesidir ve insan müdahalesi olmadan tam otomasyona izin verir.

Seviye 5 aynı zamanda Tam Otomasyon olarak da biliniyor ve gerçeğe dönüşmesine bir adım kaldı. Musk, bunu önümüzdeki yıla kadar gerçekleştirmeyi umduğunu söylüyor.

Eğer bir araç kendi kendini sürebiliyorsa, seviye 5 listesinde yer alır.

 

Tesla, sürücüsüz otomobiller üreten popüler bir lüks otomobil markasıdır!

Çok fazla rakibi var:

  • Mercedes-Benz bir süredir sürücüsüz otomobiller üretiyor, ancak Tesla’nın sürücüsüz otomobilleri kadar popüler görünmüyorlar.
  • Audi ve BMW’nin her ikisinin de araçlarında bir tür otonom sürüş sistemi var, ancak Tesla’nın yaptığı kadar değil.

Volvo’nun da otonom sürüş sistemi var, ancak diğer sürücülerin bir sonraki adımda ne yapacağını tahmin etme konusunda henüz çok iyi değil

Yorum yapın