1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Elektriksiz ve Kablosuz Klima Olur Mu Demeyin!

Teknolojinin gelişmesi ve dünyanın olanakları göz önüne alındığında birçok farklı icat üretilmektedir. Sera gazı salınımı ve küresel ısınma gibi belli başlı büyük sebepler göz önüne alınarak gelişmeler yaşanmaktadır. Dünyanın daha yaşanabilir bir hal alması açısından elektriksiz olarak da çalışabilen klima üretilmiştir. Yapılan bu icat ile birlikte yakıt tasarrufu %100 olarak elde edilmeye çalışılmaktadır. Özellikle çevreci bilim insanlarının da eline atmış olduğu bu icat dünya iklim krizine oldukça yarar sağlayacaktır. Elektriksiz ve kablosuz  Klima olarak üretilmesinin en önemli sebeplerinden birisi yakıt tüketimini ortadan kaldırmaktır. Bunun yanı sıra kullanmış olduğu elektrik miktarları da yüksek derecede olmaktadır. Bu gibi sorunların önüne geçmek açısından Kensho isimli piyasa yeni olan bir marka doğaya zararı olmayan hem de elektrikle çalışma prensibi yürütmeyen bir klima türü icat etmiştir. Üretim aşamasında olan klima pek çok kullanıcı tarafından merakla beklenmektedir.

Elektriksiz ve Kablosuz  Klima Nasıl Çalışıyor ?

Elektriksiz ve kablosuz  Klima

Klimanın üretimi geçilmesi andan itibaren akla gelen sorulardan birisi elektrik olmadan nasıl soğutma işlemini yapacağı olmaktaydı. Bu soruların önüne geçmek açısından üreticileri sıvı nitrojen maddesini baz alındığını söylemiştir. Sıvı nitrojen gaz bir şekilde açığa salındığı anda birçok şeyi hızlı bir şekilde dondurabilme özelliğine sahiptir. Fakat bu işlemi yaparken uygun bir şekilde ayarlama yapmak gerekmektedir. Uzun süreliğine dondurma işlemi yapmadan etrafı soğutmaya yarayan bir maddeye dönüşmektedir. Kullanmış olduğu madde aracılığı ile herhangi bir yakıt tüketimi ve zararlı içeriklere sahip değildir. Elektriksiz ve kablosuz çalışmasından tamamen çevreci ve sağlıklı bir kullanım elde etmek hedeflenmektedir.

Elektriksiz Klimanın Çalışma Prensibi

İsrail’de geliştirme aşaması yapılan ve patenti alınan Kensho dış tasarımı sayesinde oldukça sessiz şekilde bir çalışma sağlamaktadır. -10 santigrat derecede hava yayma özelliğine sahip bir çalışma prensibi sağlamaktadır. Kullanmış olduğu sıvı nitrojen malzemesi sayesinde herhangi bir elektronik kaynağa gerek duymamaktadır. Elektriksiz ve kablosuz çalışmasından ötürü pek çok kullanıcı tarafından merakla beklemektedir. 2023 yılında kullanıma hazır bir halde pazarlamaya açık olacağı söylenmektedir. İlk ticari modelleri ise Tel Aviv bölgesinde çeşitli restoranlarda denenecektir.

Bir önceki yazımız ilginizi çekebilir:

“Kripto Para Borsasında Ani Düşüş !” Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın