1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Elon Musk, 44 Milyar Dolara Twitter’ı Satın Aldı!

Twitter, Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolarlık bir işlemle, hisse başına 54.20 dolara resmi olarak satın aldığını duyurdu. İşlem tamamlandıktan sonra Twitter özel bir şirkete geçiş yapacak.

Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Tesla CEO’sunun şirketi özel hale getirmek için yaptığı 44 milyar dolarlık teklifi kabul ettiğini duyurdu. Her gün 200 milyondan fazla kullanılan Twitter’ın yeni sahibi artık Elon Musk oldu.

Twitter’ın bağımsız yönetim kurulu başkanı Bret Taylor, satın alma duyurusu sırasında “Twitter Yönetim Kurulu, Musk’ın teklifini kasıtlı olarak değer, kesinlik ve finansmana odaklanarak değerlendirmek için düşünceli ve kapsamlı bir süreç yürüttü” dedi. 

Ayrıca Bret Taylor, önerilen işlem önemli bir nakit prim sağlayacak ve bunun Twitter’ın hissedarları için en iyi yol olduğuna inandığını söyledi.

Elon Musk, Twitter'ı değiştireceğini söylüyor

Elon Musk, Twitter’ı değiştireceğini söylüyor

Elon Musk da Pazartesi günü satın alma duyurusu sırasında bir açıklama yaptı ve toplumda konuşma özgürlüğünün ne kadar gerekli olduğunun altını çizdi. 

Musk, “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır” dedi.

Ayrıca Musk, Twitter’ı yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istediğini söyledi. 

Elon Musk, Twitter’ın muazzam bir potansiyeli olduğunu ve kilidini açmak için şirketle ve kullanıcı topluluğuyla birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini söyledi.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Android 13: ne zaman çıkacak? ve özellikleri neler? Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Twitter’da en çok talep edilen özellik ”düzenle” butonu!

Twitter kullanıcıları arasında en çok talep edilen ürün değişikliklerinden biri de düzenle butonu.

Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak Twitter’da içerik yayınlandıktan sonra değiştirilmesi mümkün değildir.

Musk, akademisyenler, gazeteciler ve platformun diğer ağır kullanıcıları arasında hararetli bir tartışmaya yol açan bir öneriyle insanların tweetlerinin söylediklerini değiştirmesine izin vermeyi desteklediğini söyledi.

Elon Musk, botlarla mücadele edecek!

Elon Musk, Twitter’da botların yaygınlaşmasıyla mücadele etmek istiyor. Belirli konulardaki tweet’lere yanıt vermek üzere programlanmış sahte hesaplar ve kripto para birimi koşuşturmalarını teşvik eden dolandırıcı botlara karşı bir baskı olması gerektiğini önerdi.

Elon Musk, spam botlarını yeneceğiz veya denerken öleceğiz diyerek, botlara karşı vereceği mücadeleyi ima etti.

Elon Musk Twitter Blue hakkında açıklamalar yaptı

Şirketin özelleşmesiyle birlikte, hissedarların reklam gelirlerini sürekli olarak artırma baskısı altında kalmayacak. Musk, bir abonelik modeline geçmesi gerektiğini söyledi.

Elon Musk Twitter Blue hakkında açıklamalar yaptı

Twitter, tweet’lerin gönderilmeden önce geri çağrılmasını sağlayan geri alma düğmesi gibi ek özellikler için ayda 2,99 ABD dolarına mal olan birinci sınıf bir hizmet olan Twitter Blue’nun geçen yıl piyasaya sürülmesiyle bu yönde bazı adımlar attı.

Musk, Twitter Blue’nun daha ucuz olması gerektiğini, insanlar ödeme yapıyorsa reklam görmemeleri gerektiğini ve şaka olarak başlayan kripto para birimi Dogecoin’in Twitter aboneliği için kabul edilebilir bir ödeme şekli olması gerektiğini söyledi.

Yorum yapın