1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

En İyi 5 Şehir Kurma Oyunları (2023)

Şehir kurma oyunları, rahatlamak ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen her oyuncunun her zaman tercihi olmuştur. Bu oyunların benzersiz yanı, herkesin kendi hayal dünyalarını ve şehirlerini kurabilmesidir.

Bu oyunlarla ilgili birincil olumlu şey, oyunculara istediklerini yapmalarına izin verecek kadar saygı duymalarıdır. Uçsuz bucaksız bir şehir veya kıtalara yayılan bir imparatorluk kurmak dahil bu oyunlarda her şey var. 

2022’de oynanacak en iyi 5 şehir kurma oyunu Cities: Skylines, Surviving Mars ve daha fazlasını içermektedir. İşte 2022’de oynanacak en iyi şehir kurma ve yönetim oyunlarından beşi:

1- Cities: Skyline

Piyasadaki en iyi şehir kurma simülasyonlarından biri olan Cities: Skyline, çok fazla özgürlüğe sahip bir sandbox oyunudur. Oyun, sıfırdan bir şehir inşa etmeye çalışan oyuncuların etrafında dönüyor. Bir miktar başlangıç ​​parasıyla oyun başlar.

Her şeyi sıfırdan inşa etmek zorundalar. Oyunda, konuttan yollara ve sakinlere iş sağlamaya kadar her ayrıntı vardır. Oyuncular ayrıca şehirlerinin ekonomisinin düşmesine izin vermemek için dikkatli olmalı, bu da vatandaşlar için korkunç sonuçlara yol açacaktır.

Şehir kurma oyunu: Cities: Skyline
Şehir kurma oyunu: Cities: Skyline

Şehirler: Skylines’ın canlı bir modlama topluluğu da var. İndirmesi ve kurması ücretsiz olan bir sürü mod eklediler. Cities: Skyline, oyuncular bu tür oyunu yeni oynayacaklarsa, başlamak için harika bir şehir kurma oyunudur.

2- Tropiko 6

Tropico 6, küçük bir ada ulusunun otoriter lideri olmak isteyen herkes için bir rüya oyunudur. Tropiko 6, seriye bir sürü yeni özellik getirdi. En önemlisi birden fazla ada eklenmesi ve hepsini yönetme yetenekleridir. Oyun, oyuncuları koltuklarına yapıştıracak hiciv ve komedi unsurlarıyla doludur.

Şehir kurma oyunu: Tropiko 6
Şehir kurma oyunu: Tropiko 6

Oyuncular, taklit etmek istedikleri lider olmayı seçebilirler. Yardımsever olmak ve vatandaşları mutlu etmek güzel bir şey ama ülkeyi düzgün yönetememek de çok eğlenceli. Oyuncular, vatandaşlar isyan edip Başkanı devirmeye çalıştıkça, etkileri gerçek zamanlı olarak görebilirler.

Tropico 6, onu özel kılan birçok unsurla harika tasarlanmış bir oyundur. Her yaştan oyuncunun tadını çıkarabileceği bir hayran favorisidir.

3- Surviving Mars (Mars’ta Hayatta Kalmak)

Bu oyun, en iyi şekilde bir hayatta kalma şehir kurma oyunu olarak tanımlanabilir. Hayatta kalma kısmı ön planda ve oyuncular oyunda Mars’ta bir koloniyi yönetmek zorundalar. Kızıl Gezegen, bir ton yaşam destek sisteminin yönetimini ve daha iyi teknolojiler üzerinde araştırma yapılmasını gerektiren sömürgecilere karşı düşmanca ve acımasızdır.

Surviving Mars (Mars'ta Hayatta Kalmak)
Surviving Mars (Mars’ta Hayatta Kalmak)

Oyun döngüsü biraz zor gibi görünebilir ama denemek inanılmaz eğlencelidir. Sömürgeciler gerçekte meydana gelebilecek sorunlarla karşılaştıklarından, Mars ortamı hayatta kalma ve keşif türünde çok fazla adalet sağlıyor. Somut bir meydan okuma sağlama açısından, Surviving Mars, deneyen herhangi bir oyuncuyu memnun edecek mükemmel bir şehir kurma oyunudur.

4- Aven Kolonisi

Başka bir gezegene dayanan bu oyun, Aven Prime adlı yabancı bir gezegende gerçekleşir. Oyuncular, gezegeni koloniciler için yaşanabilir kılmak zorunda oldukları için neredeyse hiçbir şeyle başlamazlar. Bir şehir kurma oyununun tüm kinayelerine sahiptir ve yabancı dünyayı ekleyerek konsepti genişletir. Kolonistler, Aven Prime’ın düşmanca ortamlarından ve tehlikelerinden korunmalıdır.

Şehir kurma oyunu: Aven Kolonisi
Şehir kurma oyunu: Aven Kolonisi

Oyun döngüsü basit ama ilgi çekici. Oyuncular, oynanışı etkileyen dinamik gündüz ve gece döngülerinden geçecek ve sıcaklıklar çok düştüğü için geceleri yönetmek daha zor olacak. Aven Colony onları oyuncuya zorlu ama adil bir şekilde fırlatırken ilerlemeyi engelleyebilecek tonlarca başka tehdit var.

Aven Colony, son derece ilgi çekici ve dinamik bir şehir kurma oyunu olarak ikiye katlanan fantastik bir sanal alan simülasyonudur.

5- Civilization VI (Medeniyet VI)

Bu listedeki son oyun, doğrudan şehir kurma oyunları kategorisine girmiyor. Ancak güçlü şehirleri içeren güçlü imparatorluklar yaratma etrafında dönüyor. Civilization VI, otuz yılı aşkın bir süredir devam eden serinin en son katılımcısı. Franchise, sıra tabanlı strateji türünde her zaman öncü olmuştur.

Şehir kurma oyunu: Civilization VI
Civilization VI

Oyun, oyuncuların kendi uygarlıklarını seçip içinde olmak istedikleri bir çağda başlamaları etrafında döner. Oyunu deneyimlemenin en iyi yolu Antik Çağ’da başlayıp oradan bir uygarlık inşa etmektir.

Oyuncular, arazi ve yerleşecek yerler için AI veya diğer oyuncularla rekabet etmek zorundadır. Ayrıca ilçeler, harikalar, çiftlikler ve çok daha fazlasını inşa edebilir ve yönetebilirler.

Civilization VI’da öğrenilecek çok şey var ve her oyuncunun keyif alması gereken bir başyapıt.

Yorum yapın