1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

En İyi Fantastik Kore Dizilerini Sizler İçin Sıraladık! (En İyi 10 Dizi)

Bilim kurgu, tarihi, fantezi, romantik ve fantastik Kore dizileri ülkemizde bi hayli ilgi görmektedir. Biz de sizler için en beğenilen ve önerilen fantastik Kore dizilerini sizler için sıraladık.

Bu makalemizde Güney Kore’nin en yeni ve en iyi fantastik dizilerini sizler için paylaşıyor olacağız. İşte sizlere önerdiğimiz en iyi fantastik Kore dizileri..

All of Us Are Dead (2022)

All of Us Are Dead (2022)
All of Us Are Dead

Zombi temalı bu dizi 2 sezon ve 12 bölümdür. Dizinin 7.5 gibi yüksek bir IMDb puanı vardır. Kategorisi Kore Draması olarak geçen bu dizi, korku ve fantastik konusuyla ilgi çekmeyi başarıyor. Diziyi Netflix platformundan izleyebilirsiniz.

Dizinin oyuncuları arasında ise Cho Yi-hyun, Park Solomon, Yoon Chan-young ve Park Ji-hoo gibi isimler bulunuyor. Ayrıca All of Us Are Dead dizisi 2022 yapımıdır ve en yeni Kore fantastik dizilerinden biridir.

Lovers of the Red Sky (2021)

Lovers of the Red Sky (2021)
Lovers of the Red Sky

Romantik komedi, tarihi ve fantastik Kore dizilerinden olan Lovers of The Red Sky, Joseon Hanedanlığı dönemini anlatmaktadır. Dizi, görme engelli bir ressam ve görme engelli bir astroloğun arasındaki romantik aşkı konu alıyor.

Dizinin 7.6 gibi yüksek bir IMDb puanı vardır. 1 sezon olan bu dizinin bölüm sayısı ise 16’dır.

My Roommate Is a Gumiho (2021)

My Roommate Is a Gumiho
My Roommate Is a Gumiho

Romantizmin ve fantastik kategorili bir diğer dizimiz ise My Roommate Is a Gumiho dizisidir. İlginç bir hikayesi olan bu dizinin konusu ise, 999 yaşındaki dokuz kuyruklu tilki ve yanlışlıkla Shin Woo-Yeo’nun boncuğunu yutan üniversiteli arasındaki aşkı konu alıyor.

Dizinin IMDb puanı 7.7’dir. Ayrıca dizi 1 sezon ve 16 bölümdür.

Hellbound (2021)

Hellbound
Hellbound

Güney Koreli bir karanlık fantezi dizisi olan Hellbound, İnsanları cezalandıran doğaüstü varlıkların ortalığı cehenneme çevirmesini konu alıyor. Sadece 1 sezon olan bu dizinin bölüm sayısı ise 6’dır. IMDb’den ise 6.6 puanı almıştır. Diziyi Netflix platformundan izleyebilirsiniz.

Tomorrow (2022)

Tomorrow dizisi
Tomorrow

Güney Kore’nin en yeni fantezi dizilerinden biridir. Tomorrow’un Konusu ise, kaza geçirdikten sonra yarı insan yarı ruha dönüşen bir adamın, özel görevleri olan ölüm meleklerinin ekibine katılmasıyla başlar.

IMDb’de 7.9 gibi bir yüksek puanı olan bu dizi, 1 sezon ve 16 bölümden oluşuyor. Tomorrow dizisini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Angel’s Last Mission: Love (2019)

Angel’s Last Mission Love
Angel’s Last Mission: Love

Kategorisi romantik ve fantastik olan bu Kore dizisinin konusu şudur: Melek Olan Dan’a bir gün bir görev verilir. Verilen göreve göre, Shin Hye-sun adındaki kadına gerçek aşkı bulmasını sağlaması gerekmektedir. Ancak görev süresi 100 gündür.

1 sezon ve 32 bölüm olan bu dizinin IMDb puanı ise, 7.7’dir. Diziyi Netflix’ten izleyebilirsiniz.

See You in My 19th Life (2023)

See You in My 19th Life (2023)
See You in My 19th Life

Netflix’in ve Güney Kore’nin bir başka romantik ve fantastik dizisi ise See You in My 19th Life dizisidir. Kore’nin en yeni romantik ve fantastik dizilerinden olan bu diziyi Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Konusu ise, tüm geçmişini hatırlayan Ban Ji Eum önceki hayatında kazada ölmüştür. Sonraki hayatında ise insanlarla tekrardan iletişim kurmaya çalışmaktadır.

Sisyphus: The Myth (2021)

Sisyphus The Myth (2021) dizisi
Sisyphus: The Myth

Dizinin konusu, bir mühendis ile gelecekten gelen bir kadın arasında geçmektedir. IMDb puanı 7 olan bu dizi 1 sezon ve 16 bölümdür.

Ayrıca dizinin oyuncuları Cho Seung-woo, Park Shin-hye, Chae Jong Hreop, Lee Si-woo ve Lim Ji-sub gibi isimlerden oluşmaktadır. Diziyi Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Sell Your Haunted House (2021)

Sell Your Haunted House dizisi
Sell Your Haunted House

Bu fantezi Kore dizisinin konusu, hayaletleri kovabilme gücüne sahip olan Hong Ji-A’nın hayatını konu alıyor. Emlak sahibi olan bu kadın evlerden hayaletleri kovarak evleri satmaktadır. Ancak dolandırı olan Oh In-Beom, Hong Ji-A’nın işlerini karıştırmaktadır.

IMDb puanı 7.6 olan bu dizi 1 sezon ve 16 bölümden oluşuyor. Oyuncu kadrosu ise Jang Na-ra, Jung Young-hwa, Kang Mai,geum ve Kang Hong-seok gibi isimlerden oluşmaktadır.

Unlock My Boss (2022)

Unlock My Boss dizisi
Unlock My Boss

Dizinin konusu: Kim Sun Joo, bir teknoloji şirketinin CEO’sudur. Bir gün CEO (Kim Sun joo) ölür ve akıllı telefonun içine hapsolur. Park In Seong’un eline geçen bu telefon sayesinde, ikili katili bulmak için beraber çalışırlar.

Bu fantastik Kore dizisinin sezon sayısı 1, bölüm sayısı ise 12’dir. Diziyi Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Fantastik kore dizilerini paylaştığımız bu makalemizi umarız ki beğenmişsinizdir. Altta bulunan yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Daha fazla dizi ve film önerisi için dizi/film kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın