1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

İnfluencer Ne Demek? İnfluencer Nedir, Nasıl Olunur?

Son zamanlarda sık duyduğumuz ve ülkemizde de iyice yaygınlaşmaya başlayan İnfluencer kelimesinin anlamı merak ediliyor. En çok merak edilen mesleklerden biri olan İnfluencer kavramının tam olarak anlamını bilmesenizde sosyal medyada gezerken farkında olmadan birçok İnfluencer’a rastlıyorsunuz.

Özellikle İnstagramda birçok İnfluencer’a rastlamışsınızdır. Ama İnfluencer ne demek bilmiyorsanız bunun farkına bile varmamış olabilirsiniz.

Peki nedir bu İnfluencer? İnfluencer ne demek? Ne anlama geliyor? İşte İnfluencer ile ilgili bilmeniz gerekenler. Nasıl İnfluencer olunur diye düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

İnfluencer Ne Demek? Nedir?

İnfluencer kelimesi etkileyen kişi anlamına gelmektedir. Sosyal medyada takipçilerine yaşam tarzı seçimlerini, ticari ürünleri vb. tanıtmak için sosyal medyayı kullanan kişilere İnfluencer denir. İnfluencer Marketing olarak da bilinmektedir

Sosyal Medya Ve İnfluencer

Sosyal Medya Ve İnfluencer
Sosyal Medya Ve İnfluencer

Son on yılda, sosyal medya kullanımının hızla arttığını görüyoruz. 3,4 milyardan fazla insan sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Bu da dünya nüfusunun %45’ine denk gelmektedir. Sosyal medyanın bu kadar aktif olarak kullanılması kaçınılmaz olarak sosyal medya etkileyicilerine denk gelirler. Etkileyen kişi yani İnfluencer’lar sosyal medya üzerinde karşımıza çokça çıkmaktadırlar.

Markalar, sosyal medya etkileyicilerini severler. Çünkü bu İnfluencer’lar sayesinde bir trend yakalayabilirler. İnfluencerler’lar takipçilerini tanıttıkları ürünleri satın almaya teşvik edebilirler. Ve bundan para kazanırlar.

İnfluencer Nasıl Olunur?

İnstagram ve Twitter gibi çok kullanıcılara sahip bu sosyal medyalar ile İnfluencer olabilirsiniz. Nasıl mı? İlk önce yapmanız gereken kendinize takipçi bulmaktır. Fenomen olarak, birçok takipçinize ürünleri tanıtarak İnfluencer olabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu işi yaparak para kazanan birçok Türk İnfluencer bulunmaktadır.

İnstagramda takipçi kasmak hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız tıklayınız.

Blogger İnfluencer Ne Demek?

Bloggerlar özgün bir şekilde kendi alanlarında bir web sitesi veya sosyal medya üzerinden para kazanan kişilere denmektedir.

Mega Etkileyici Nedir? Mega İnfluencer!

Bu kavram genel olarak sosyal medyada çokça tanınan kişilere denmektedir. Birçok mega etkileyici, ünlerini çevrimdışı kazanan ünlülerdir – film yıldızları, sporcular, müzisyenler ve hatta realite televizyon yıldızları. Ancak genel olarak 1 milyondan fazla takipçi sayısı olanlara Mega etkileyici denmektedir.

YouTuber

YouTube platformu bile İnfluencer’a dahildir. Bu platformda bile bu işten para kazanan bulunmaktadır. Abone sayısına göre reklam alarak ürün tanıtımı yaparak para kazanan birçok İnfluencer bulunmaktadır.

İnfluencer Olarak Para Kazanma
influencer sosyal medya

İnfluencer Olarak Para Kazanma? Ne Kadar Kazandırır?

Aslında bu sorunun cevabını tahmin ediyorsunuzdur. Ne kadar çok takipçi o kadar para demektir. Tabi ki sosyal medya yönetimi de önemlidir. Takipçi sayınıza ve sizi takip edenlerin aktiflik durumun göre para kazanırsınız. Mega etkileyiciler en fazla para kazanan kısımdır. Kısaca en çok takipçisi olanlar en fazla parayı kazanır.

Siz de İnfluencer olmak istiyor musunuz? Düşüncelerinizi altta bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın