1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

İnstagram’da Yakın Zamanda NFT Dönemi Başlayabilir!

CoinDesk tarafından paylaşılan bir haber, popüler sosyal medya platformu İnstagram’ın bir süredir beklenen NFT entegrasyonunu önümüzdeki günlerde başlatabileceğini gösterdi. Ayrıca platformun Ethereum, Polygon, Solana ve Flow gibi ağları destekleyeceği ve kullanıcılardan herhangi bir ücret talep etmeyeceği belirtildi.

İnternetteki benzersiz varlıkların blok zincirine işlenmesinden kaynaklanır. NFT’ler (takas edilemez token) her geçen gün daha popüler hale geliyor. Bu varlıklar bazı olumsuzluklarla karşılaşsa da otomobil, oyun, müzik ve daha birçok sektörde dev şirketlerden yatırım almaya devam ediyor.

Geçen yıl Ekim ayında metaverse için adını Meta olarak değiştiren Facebook, bu tür konularda hamleler yapmaya devam ediyor. Dev şirketin sahibi olduğu popüler sosyal medya platformu İnstagram’a NFT’lerin geleceği birkaç ay önce duyurulmuştu. Şimdi ise, haberler İnstagramda NFT döneminin yakın zamanda başlayacağını gösteriyor.

İnstagram'da Yakın Zamanda NFT Entagrasyonu Başlayabilir!

Bu yazı ilginizi çekebilir: ”League of Legends 12.10 Yamasıyla Şampiyonların Dayanıklılığını Artırmayı Hedefliyor!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

İnstagram’da Yakın Zamanda NFT Entagrasyonu Başlayabilir!

CoinDesk’in raporuna göre, NFT’ler Pazartesi günü yapılması planlanan bir duyuru ile İnstagram’a gelmeye başlayabilir. Yapılan haberde dev şirketin Ethereum, Polygon, Solana ve Flow’un yaptığı entegrasyonlarla bu dijital varlıkları platforma taşımayı planladığı belirtildi.

İnstagram, MetaMask gibi yaygın olarak kullanılan kripto cüzdanlarını desteklemeyi amaçlıyor. Kullanıcılar cüzdanlarını takarak NFT sahipliğini kanıtlayabilecek, onları profillerinde sergileyebilecek ve onları yapan yaratıcıları etiketleyebilecekler.

Pilot uygulama ile başlayacağı belirtilen NFT entegrasyonunun ilk olarak ABD’de bir grup insanlar ile deneneceği ancak belirtilen ağların tamamını kapsayıp kapsayamayacağı bilinmiyor.

Ayrıca İnstagram MetaMask gibi yaygın kripto para cüzdanlarını da destekleyeceği belirtildi. Ayrıca CoinDesk, platformun NFT paylaşımında sizden herhangi bir ücret talep etmeyeceğini dile getirdiğini de ifade etti. Buna ek olarak, Meta’nın İnstagram’ın yanı sıra Facebook ile ilgili planları olduğu da biliniyor.

Yorum yapın