1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

İOS Kullanıcıları Artık YouTube Videolarını PiP Modunda İzleyebilecek!

iOS cihazlar için PiP modunun test aşamasını tamamlayan YouTube, yakın zamanda bu özelliği aktif edecek.

YouTube PiP (Picture in Picture/Resim içinde Resim) özelliği ile İOS kullanıcılarına videoları harici bir pencerede izleme şansı verecek. Ve böylece İOS kullanıcıları, YouTube videosu izlerken eş zamanda ek olarak diğer uygulamaları çalıştırabilecek ve uygulamalar arasında geçiş yapabilecek.

Şirket, 2021 yılının Haziran ayında iOS cihazlarda PiP modunu denemeye başladı. Ancak modun tamamlanma süreci pek hızlı olmadı. Bu zamana kadar Premium abonelere öncelik vererek geçici bir çözüm sunan YouTube, İOS cihazları için bu özelliğin test aşamasının artık sonuna geliyor.

YouTube, PiP özelliği test aşaması iPhone ve iPad’ler için tamamlandı

iOS cihazları için, PiP (Picture in Picture/Resim içinde Resim) kullanımı Nisan ayının başından itibaren kapatılmış durumda. Bu özelliği kullanmak istendiğinizde artık “Denediğiniz özellik kapatıldı” uyarısı alıyorsunuz. Bununla birlikte, PiP özelliği, daha önce testi etkinleştirmiş olan iPhone ve iPad kullanıcıları için ise hâlâ aktif durumda.

İos cihazlar için, Youtube PiP özelliği geliyor

PiP’nin aktif olarak kullanılabildiği iOS cihazlarda bu özelliğin kapatılmadığı görülmekte. Daha önce PiP özelliğini kullanan Premium hesaplar da yeni cihazlarında bu özelliği kullanmaya devam ediyor. Ancak, hiç Premium hesap almamış ve bu özelliği kullanmamış hesaplara ait iOS cihazlar maalesef şuan bu özelliğe kullanamıyor. Şirket, 10 ay geçmesine rağmen bu özelliği henüz tamamen bitirebilmiş değil.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Android 13: ne zaman çıkacak? ve özellikleri neler? Tıklayarak okuyabilirsiniz.

YouTube PiP modu, ne zaman tamamen çıkacak?

YouTube Pip özelliğinin deneme aşamasını bitirmiş olması yakın zamanda PiP özelliğinin genel kullanıma sunulacağını göstermekte. Şirket, yakın zamanda iOS cihazlar için PiP modunu geniş çapta kullanıma sunduğunu açıklayan bir duyuru yapması bekleniyor. Bu özelliğin 1 hafta içersinde tamamen çıkması bekleniyor.

Yorumlar kısmından fikirlerinizi paylaşıp, duygularınızı belirtmek adına emojileri kullanabilirsiniz.

Yorum yapın