1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Jennifer Lawrence Boy, Kilo Kaç? Kaç Yaşında? Eşi Ve Çocuğu?

Jennifer Lawrence boyu kilosu kaç, kaç yaşında, burcu ne, aslen nereli, doğum tarihi kaç, eşi kim? Bu makalemizde dünyaca ünlü oyuncu Jennifer Lawrence hakkında merak edilen bütün bilgileri vereceğiz..

Kimdir?

Jennifer Lawrence, Amerikalı oyuncudur. Lawrence, dünya genelinde 5.5 milyar dolardan fazla hasılat elde eden filmlerde yer almıştır ve 2015 ve 2016 yılları arasında dünyanın en çok maaş alan kadın oyuncusuydu.

Kaç Yaşında

Jennifer Lawrence, 15 Ağustos 1990 tarihinde Kentucky eyaletinde doğmuş bir Amerikalı oyuncudur. Ayrıca Jennifer Lawrence 33 yaşındadır.

Ödülleri

Lawrence, Oscar, Altın Küre ve SAG ödüllerinin sahibidir. İlk olarak TBS kanalındaki The Bill Engvall Show’da büyük kız kardeş ‘Lauren Pearson’ı oynadı. Daha sonra başrol oynadığı Debra Granik’in yönettiği ‘Winter’s Bone’ isimli film ile Sundance Film Festivali ‘nde en iyi film ödülünü aldı. Lawrence, Açlık Oyunları’nda Katniss Everdeen karakterini canlandırdı ve bu rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar ödülüne aday gösterildi.

Boyu Kilosu Kaç?

Jennifer Lawrence’in boyu 1.75cm, kilosu ise 62kg‘dır.

Hangi Burç?

Jennifer Lawrence 15 Ağustos doğumludur ve Aslan burcudur.

Eşi Ve Çocuğu?

Jennifer Lawrence, 2019 yılında Cooke Maroney ile evlenmiştir. Ayrıca kendisinin 2022 Şubat ayında, Cooke Maroney adında bir oğlu dünyaya gelmiştir.

Jennifer Lawrence Filmleri

Jennifer Lawrence, birçok başarılı filmde yer almıştır. Ancak, televizyon dizilerinde yer almamıştır. Lawrence’nin oynadığı filmlerin bazıları ise şunlardır;

 1. The Hunger Games (2012): Lawrence, Katniss Everdeen karakterini canlandırdığı bu filmde yer aldı. Film, Suzanne Collins’in aynı adlı romanından uyarlandı ve dünya çapında 694 milyon dolar hasılat elde etti.
 2. Silver Linings Playbook (2012): Lawrence, Tiffany Maxwell karakterini canlandırdığı bu romantik komedide yer aldı. Film, David O. Russell tarafından yönetildi ve 236 milyon dolar hasılat elde etti.
 3. American Hustle (2013): Lawrence, Rosalyn Rosenfeld karakterini canlandırdığı bu suç filmi komedisinde yer aldı. Film, David O. Russell tarafından yönetildi ve 251 milyon dolar hasılat elde etti .
 4. X-Men: First Class (2011): Lawrence, Raven Darkhölme / Mystique karakterini canlandırdığı bu süper kahraman filmi serisinde yer aldı. Film, Matthew Vaughn tarafından yönetildi ve 353 milyon dolar hasılat elde etti .
 5. Passengers (2016): Lawrence, Aurora Lane karakterini canlandırdığı bu bilim kurgu filmi serisinde yer aldı. Film, Morten Tyldum tarafından yönetildi ve 303 milyon dolar hasılat elde etti .

Ayrıca, ”Angelina Jolie Kimdir? Boyu Kilosu Kaç? (Biyografi Bilgileri-2024)” yazımız da ilginizi çekebilir..

Biyografisi

 • Kimdir? : Oyuncu
 • Doğum tarihi : 15 Ağustos 1990
 • Kaç yaşında? : 33
 • Aslen Nereli? : ABD
 • Burcu ne? : Aslan
 • Boyu kaç? : 1.75cm
 • Kilosu kaç? : 62kilo
 • Eşi kim? : Cooke Maroney

Yorum yapın