1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Kripto Para Borsasında Ani Düşüş !

Kripto para borsasında anlık olarak yaşanan ve uzun bir süredir devam eden düşüşler devam etmektedir. Uzun bir süredir yüksek oranlarda dolar zirvesini gören bitcoin yakın bir süre içerisinde ani düşüşe geçmiştir. Bu düşüş dolayısıyla yatırımcıların çoğu merak içinde Kripto piyasasına dört gözle takip etmektedir. Kripto para piyasasında satışların derinleşmesi ile birlikte bitcoin pazarında da gelişmeler olmuştur. 20.000 dolara kadar gerileyen bitcoin aşağı yönlü hareketini uzun bir süredir sürdürmektedir. Kısa bir süre içerisinde 19.800 dolara kadar gerilediği ile görülmüştür. Bu gerileme ile birlikte yatırımcılar oldukça endişeli bir ruh haline bürünmüştür. Bitcoin piyasasının düşüş yaşaması ile birlikte Kripto paraların toplam sermaye değerleri de hızlı bir şekilde düşüşe geçmiştir. Diğer alt pazarları da etkilemesi yönüyle bitcoin’in nasıl bir durum alacağı söz konusu da olmaktadır.

Kripto Para Borsasında 100 Milyar Dolar Yok Oldu!

Kripto para borsası

Bitcoin borsasında yaşanan büyük gerilemeden dolayı kayıplar gün geçtikçe daha fazla olmaktadır. Özellikle bitcoin’in yanında Kripto para borsasında önemli yere sahip olan ethereum’da gerilemeye düşmüştür. Bu iki dijital varlık pazarının düşmesi ile birlikte diğer Kripto paralarda kırmızıya geçmiştir. Uzun bir süre yüksek hacimli oranları elinde bulunduran bitcoin düşüş yaşamaktadır. Piyasada bulunan Kripto para borsalarının toplam sermaye değeri bir trilyon dolar seviyesinin de altına geçmiş gözükmektedir. 928 milyar dolar seviyesine kadar çekilen dijital varlıklar kısa bir süre içerisinde 100 milyar dolar kadar bir miktarı ortadan silmiştir.

Kripto Paraların Düşüşünün Sebebi Nedir?

Yakın bir zamanda gerçekleştirilmiş olan Jackson Hole sempozyumu piyasaların merakla beklediği bir gelişme oldu. Bu sempozyum içerisinde ABD merkez Bankası başkanı Jerome Powell’da önemli bilgiler paylaştı. Yüksek faiz artışı ve halkın bu konudaki tepkileri hakkında çeşitli uyarılar yaptı. Yapmış olduğu açıklamaların yanı sıra faiz artışının verilere bağlı olduğunu da belirtmiştir. Faiz artış boyutunu en düşüğe çekmek açısından da hızlı bir faiz artışı yapacağının sinyalini vermiştir. Bu açıklamalarla birlikte Kripto para borsasında yaşanan gerilemeler yatırımcıları alt üst etmiştir.

Bir önceki yazımız ilginizi çekebilir:

“Kaşıntı Sebepleri Nelerdir ?” Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Uyarı: Bu makalede hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir. Yatırım yaparken dikkatli olmalısınız ve sorumluluğun size ait olduğunu unutmamalısınız.

Yorum yapın