Meta’nın Horizon Worlds Kullanıcı Tabanı Üç Ayda On Kat Büyüdü!

Meta’nın Horizon Worlds Kullanıcı Tabanı Üç Ayda On Kat Büyüdü!
0

Meta’nın yayınladığı amiral gemisi metaverse uygulamalarından biri olan Horizon Worlds, platformunda aylık 300 bin kullanıcıya ulaştı. Meta’nın yöneticileri bu dönüm noktasını geçen hafta sanal bir güncelleme ile duyurdular. Şirket ayrıca geçtiğimiz günlerde platformunda 10.000’den fazla dünyanın yaratıldığını duyurdu.

Horizon Worlds Metaverse Push Ortasında Büyüyor

Meta’nın odak noktası, VR kalabalığı arasında hız kazanıyor gibi görünüyor. Şirket, kullanıcıların kendi alanlarını inşa etmelerine ve yaşamalarına olanak tanıyan amiral gemisi metaverse uygulamalarından biri olan Horizon Worlds’ün ilk kez aylık 300.000 aktif kullanıcı tabanına ulaştığını duyurdu.

Bilgiler, şirketin CPO’su Chris Cox tarafından geçen hafta sanal bir toplantıda paylaşıldı. Yönetici ayrıca, The Verge’e göre, bunun sadece üç ayda bu metrikte on kat artış oluşturduğunu belirtti. Uygulama yakın zamanda Meta’nın Quest 2 Super Bowl reklamında yer aldı; bu, metaverse’in yeni bir teknoloji olarak yükselişinin yanı sıra yeni keşfedilen popülaritesine katkıda bulunmuş olabilecek bir şey.

Bu yazı ilginizi çekebilir: İnstagram Gizli Hesaplara Nasıl Bakılır? İnstagram Gizli Hesapların Hikayelerini Görme! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Horizon Worlds

Şirket bu başarıyı kutlarken, aracın büyümesi, kullanıcılar için mevcut olan VR başlıklarının sayısıyla yakından bağlantılı. Bunun nedeni, uygulamanın yalnızca dünyaları sürükleyici bir şekilde deneyimleyebilen bu kulaklık kullanıcıları için mevcut olmasıdır. Bununla birlikte, son zamanlarda kullanıcıların 10.000’den fazla dünya yarattığını duyurduğu için meta veri deposu uygulamasına artan bir ilgi var gibi görünüyor.

Horizon Worlds’ün Genişleme Planları

Şirket, tam olarak deneyimlemek için VR araçlarının olmamasına rağmen daha fazla kullanıcının dünyaya girmesine izin vererek kullanıcı tabanını genişletmeye devam etmeyi planlıyor. Meta’nın CEO’su ve şirketin metaverse pivotunun (eski adıyla Facebook) arkasındaki adam olan Mark Zuckerberg, uygulamanın mobil bir sürümünü “VR’nin ötesinde daha fazla yüzeye erken metaverse deneyimlerini getirmek” için niyetini açıkladı.

Bu, Zuckerberg’in daha önce VR uygulamalarının erişimi ve kapsamı hakkında ifade ettikleriyle tutarlıdır. En son kazanç çağrısında Zuckerberg şunları söyledi:

”En derin ve en sürükleyici deneyimler sanal gerçeklikte olacak olsa da, dünyalara Facebook veya Instagram uygulamalarınızdan da ve muhtemelen zamanla daha fazla erişebileceksiniz.”

Meta, Horizon Worlds’ün hizmetlerinden para kazanmıyor, ancak bazıları para kazanmanın gelecekteki genişleme ve büyümeye eşlik edebileceğini düşünüyor.

Google Haberlerde Bizi Takip Edebilirsiniz.

Tıkla Takip Et... 

Bu kısımdan yorum yapabilirsiniz.