1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Motosiklet İle Kamp Malzemeleri! Motosiklet Kamp Rehberi!

Bir motosiklet kamp gezisi, motosikletinizle olan ilişkinizi yeni bir düzeye taşır. Artık, sadece ulaşım sağlamak yerine, motosikletiniz yaşam, uyku, yemek ve eğlence için mobil ana üssünüz ve genel merkeziniz haline geliyor.

Yararlı ipuçlarından mutlak gerekliliklere kadar bazı motosiklet kamp ipuçlarını ve ekipmanlarını sizlerle paylaşacağız. Sizi motosikletinizle harika bir kamp gezisine çıkaralım.

Motosiklet Kamp Malzemeleri

Yararlı ipuçlarından mutlak gerekliliklere kadar bazı motosiklet kamp ipuçlarını ve ekipmanlarını sizlerle paylaşacağız.
motosiklet kamp malzemeleri

Motosiklet ile kampa gidecekseniz olmazsa olmaz malzemeler vardır. Bu işin püf noktası hazırlıktır. Nelere ihtiyacınız var bunları önceden planlamak ve hazırlamanız gerekmektedir. İşte kamp için olmazsa olmaz malzemeler:

  • Çadır (Olmazsa olmazdır. Rüzgarlı havaya karşı kazıkları unutmamalısınız)
  • Fener (Kafa feneri ve el feneri)
  • Su ve yiyecek
  • Mevsime göre yedek kıyafet, yağmurluk ve bot
  • Çakı
  • Ateş
  • Taşınabilir şarj cihazı (Powerbank)
  • Kamp sandalyesi (olmazsa olmaz)
  • Izgara

Motosiklet Kampına Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bir motosiklet kamp gezisine hazırlanmak, yaratıcı paketlemeden daha fazlasını içerir. Yola çıkmadan önce ele almak isteyeceğiniz bir dizi husus vardır. Planlama her şeydir! Aşağıdakileri dikkatlice göz önünde bulundurun:

Ne Kadar Gitmeyi Planlıyorsunuz?

Yolculuğunuzun uzunluğu en büyük başlangıç ​​noktasıdır çünkü yanınıza alacağınız şeyleri ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini doğrudan etkiler.

Sadece birkaç günlüğüne gidiyorsanız, döndüğünüzde birkaç takım kıyafet getirmek ve çamaşır yıkamak için rahat olabilirsiniz. Bununla birlikte, bir haftadan daha uzun süre gidecekseniz, yolda çamaşır yıkamayı da düşünebilirsiniz. Ne kadar giysi paketlemek istediğinizi ve bunun ne sıklıkta yıkanmasını gerektireceğini düşünün.

Giyime ek olarak, seyahatinizin uzunluğu hemen hemen her şeyi etkiler. Süresi dolan lisanslar, denetimler ve kayıtlar gibi şeyler var. Barınma tercihinizi de değiştirebilir.

Kamp İçin Kullanacağınız Kaynaklar

Yemek, yemek pişirmek ve çamaşır yıkamak için ne getirmeniz gerektiğini belirleyin. Yakınlarda market var mı? 

Bazı kamp alanlarının sunduğu ateşte veya ızgarada yemek pişirilebilir, ancak ıslak koşullar ve sırılsıklam odun olması durumunda başka bir pişirme ısısı kaynağına sahip olmak da iyidir. Su kaynatmak, yumurta kızartmak ve et hazırlamak gibi şeyleri çocuk oyuncağı haline getiren çok sayıda hafif, düşük profilli kamp pişirme gereçleri vardır.

Küçük, 16 onsluk bir propan kutusu, muhtemelen bir haftalık kamptan geçmek için ihtiyacınız olan tek şey. Ayrıca, ambalajınızda yer ve ağırlıktan tasarruf etmek için tasarlanmış özel olarak tasarlanmış çok sayıda tencere ve tava bulunmaktadır. Bir kamp ocağında yemek pişirmeyi planlıyorsanız, sırt çantasıyla seyahat etmek için tasarlanmış pişirme kaplarına bakın.

Motosiklet Kampına Giderken Hangi Malzemeleri Yanınıza Almalısınız?

Tam donanımlı bir kamp alanına mı gideceksiniz yoksa vahşi doğada tamamen kendi başınıza mı kalacaksınız?

İyi bir uyku tulumu çok önemlidir. Birincil rekabet, sentetik elyaf ve kuş tüyü arasındadır ve her birinin kendi artıları ve eksileri vardır. Kuştüyü uyku tulumu sizi daha sıcak tutar ve daha küçük paketler yapar, ancak ıslandığında kabarmaz ve bu nedenle sizi sıcak tutma özelliğini engeller. Sentetik bir uyku tulumu çok daha hızlı kurur, bu da onu nemli koşullar için iyi bir seçim yapar, ancak paketlemede daha fazla yer kaplar. Uyku tulumları da sıcaklık derecelerinde farklılık gösterir. Ortalama üç mevsimlik sentetik uyku tulumunuz 15-20 derece Fahrenheit kadar düşük sıcaklıklar için derecelendirilirken, dört mevsimlik bir kuştüyü uyku tulumu sıfırın altındaki hava koşulları için derecelendirilir.

Bir de konfor ve sıcaklık açısından denklemin önemli bir parçası olan şilte pedi var. Öncelikle, motosiklet kampı yapıyorsanız, büyük bir şişme yatak getirmeyin. Ağırdırlar ve saçma sapan miktarda yer kaplarlar. İyi bir şilte pedi, yaklaşık bir litrelik soda şişesi büyüklüğünde olmalıdır ve sizi ısı emen zeminden izole edecektir.

Motosiklet Kampı İçin Çadır?

Aile boyu bir çadır geniştir, birden fazla odası olabilir. Dezavantajı, paketlemenin hantal olabilmesidir.

Bu arada sırt çantalı bir çadır rahattır, sizi dış etkenlerden korur ve paketlendiğinde bir galon süt sürahisinden daha büyük olmayabilir. Dezavantajı, bisikletinizi barındırmaması ve aile boyu kadar büyük olmamasıdır.

Kampçılar ayrıca klasik bir çadırdan tamamen vazgeçmeyi ve romantikleştirilmiş çadırı tercih edebilir. Bu, motosikletiniz ile yer veya ağaç arasına gerilmiş geçici bir sığınaktır ve bir muşamba kadar basit olabilir. Çok iyi paketler ancak elementlerden fazla koruma sağlamaz.

Küçük keşif çadırları, size daha hafif paketleme ve orta büyüklükte bir çadır arasında iyi bir denge sundukları için genellikle motosikletli kampçıların favorisidir.

Siz de önerilerinizi altta bulunan yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın