1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Netflix’i Sallayan Türk Filmi! (Babamın Kemanı)

Başrolünde Belçim Bilgin ve Engin Altan Düzyatan’ın rol aldığı Babamın Kemanı filmi, Netflix’in ABD Top 10 listesine girmeyi başardı.

Netflix, düzenli olarak yayınladığı ‘en çok izlenen diziler ve filmler’ listesinin güncel sürümünü paylaştı. Netflix, 24 Ocak – 30 Ocak tarihlerini kapsayan hafta en çok izlenen İngilizce olan ve olmayan dizi ve filmleri kullanıcıların erişimine açtı.

Bu haftaki Netflix Global Top 10 listesinde, başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Belçim Bilgin ve Selim Erdoğan’ın rol aldığı Babamın Kemanı ilgi çekti. Andaç Haznedaroğlu’nun yönetmenliğini yaptığı BKM yapımı müzikal film, platformun ‘İngilizce olmayan filmler’ kategorisinde 1. sıraya yerleşerek 9 yapımı daha arkasında bıraktı.

Babamın Kemanı, 58 ülkede ilgi görmeye devam ediyor!

Netflix’in Global Top 10 sayfasında paylaşılan bilgiye göre film, 24 – 30 Ocak günleri arası 12,38 milyon saat izlendi. İngilizce olmayan filmler kategorisinde zirveye yerleşen Babamın Kemanı filmi Amandla, Perfect Strangers, Shyam Singha Roy, Lost Bullet, How I Fell in Love with a Gangster, Photocopier, Blood Red Sky, Rogue City ve Vicky and Her Mystery gibi filmleri geride bıraktı.

Babamın Kemanı Netflix

Babamın Kemanı; Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Fransa, Belçika, Hollanda, İspanya, Güney Afrika, Portekiz başta olmak üzere 58 ülkede Netflix’in Top 10 listesine girmeyi başardı. Devlet Tiyatrosu oyuncusu Yener Sezgin’in de kadroda yer aldığı film Türkiye’de 1. sıradaki yerini korurken; peşinden Red Notice ve Don’t Look Up geliyor.

Babamın Kemanı filminin konusu kısaca:

Küçük kız (Özlem), babasının vefat etmesiyle kendisine mesafeli olan amcasının yanına taşınmak zorunda kalır. Sahip oldukları müzik tutkusu onları bir araya getirecektir.

Babamın Kemanı filminin oyuncuları ve oynadıkları karakterler

Engin Altan Düzyatan Babamın Kemanı

Engin Altan Düzyatan, 26 Temmuz 1979 tarihinde İzmir’in Karşıyaka şehrinde dünyaya gelmiştir. Filmde Mehmet Mahir Kamacı karakterini canlandırmıştır.

Belçim Bilgin Babamın Kemanı

Belçim Bilgin, 31 Ocak 1983 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Filmde Suna Kamacı karakterini canlandırmıştır.

Selim Erdoğan Babamın Kemanı

Selim Erdoğan, 1 Nisan 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Filmde Ali Rıza karakterini canlandırmıştır.

Erdem Baş Babamın Kemanı

Erdem Baş, 1 Ocak 1978 tarihinde Ordu’da dünyaya gelmiştir. Filmde Ali Rızanın arkadaşını canlandırmıştır.

Yorum yapın