1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Romantik Komedi Filmleri (En İyi 5 Film Önerisi)

Sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi romantik komedi filmlerini mi arıyorsunuz? Ya da tek başınıza izleyebileceğiniz en iyi 5 film önerisi mi istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz.. Ne izlesem diye düşünmekten geri duramıyorsanız arkanıza yaslanın ve önerilerimize kulak verin.

Romantik, ihanet, ayrılık, aşka inanmayan kadın ve aşk doktoru gibi konuları barındıran bu filmleri aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Sizlere romantik komedi filmleri önerirken filmler hakkında oyuncuları, konusu, IMDb puanı, kaç yılında çekildiği ve daha birçok bilgiyi sizlere vereceğiz. Hangi filmi izlemeye karar verdiğinizi mutlaka yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın..

Romantik Komedi Filmleri

İşte izlerken hem ağlayacağınız hem de tatlı tebessüm edeceğiniz 5 romantik komedi önerisi:

1- La La Land (Aşıklar Şehri) – (2016)

romantik filmler
La La Land (Aşıklar Şehri) romantik film

Aşıklar Şehri konusu: Film, yolları birbiri ile kesişen iki sanat tutkunu insanı anlatıyor. Los Angeles sokaklarında sıkışık bir trafikte yolları kesişen Sebastian ve Mia’nın hayallerini gerçekleştirirken ki yaşadıkları anlatılıyor.

Oyuncuları: Emma Stone (Mia) ve Ryan Gosling (Sebastian Wilder)

Duygusal bir insansanız bu film tam size göre.. Filme başlamadan önce, patlamış mısırınızı ve gözyaşınızı sileceğiniz mendilinizi hazır etmelisiniz.

2- Along Came Polly – (2004)

romantik filmler
Along Came Polly

İhanet konulu film sever misiniz? O zaman bu film tam size göre.. Bir aldatma hikayesi, filmin oyuncularını öğrenince daha çok seveceksiniz.

Along Came Polly konusu: Reuben düzenli, sıkıcı, disiplinli ve riski sevmeyen garantici bir sigortacıdır. Polly ile yeni evlenmiştir ve çok geçmeden karısının ihanetini öğrenerek morali iyice bozulur. Onu böyle görmek istemeyen arkadaşları onun için yeni organizasyonlar düzenleyerek keyfini yerine getirmek isterler.

Oyuncuları: Ben Stiller (Reuben Feffer) ve Jennifer Aniston (Polly Prince)

İhanet pek çok insanı derinden etiler. Ve böyle ihanetlerden hiç haz etmiyorsanız bu film sizi etkileyecektir.

3- Someone Great (Harika Biri) – (2019)

romantik filmler
Someone Great (Harika Biri)

Gina Rodriguez’in başrol olduğu Netflix’in bir ayrılık filmi. Ayrılıklardan kim hoşlanır ki? Bu film ayrılık sonrası ayakta kalmaya çalışan bir kadını anlatıyor..

Someone Great konusu: Dokuz yıllık erkek arkadaşıyla yıkıcı bir ayrılığın ardından New York’ta geçen bir hikayeyi anlatıyor. Bu hikaye yirmili yaşlardan kurtulmanın ne anlama geldiğine, arkadaşlığın gücüne ve ayakta kalmaya çalışan bir kadının hikayesine değiniyor.

Oyuncuları: Gina Rodriguez (Jenny Young), DeWanda Wise (Erin Kennedy) ve Brittany Snow (Blair Helms)

4- 500 Days of Summer (Aşkın 500 Günü) – (2009)

romantik filmler
500 Days of Summer (Aşkın 500 Günü)

Hikayesi bir hayli acıklı olan filmin sonu tartışmaya oldukça açık. İyi bir analiz izleyen güzel duygusal bir film.

500 Days of Summer konusu: Aşka inanmayan bir kadın ve ona sırılsıklam aşık olan bir adamın hikayesini anlatıyor. Tom, Summer’a ilk görüşte aşık olur ama işi zordur.

Oyuncuları: Joseph Gordon-Levitt (Tom Hansen) ve Zooey Deschanel (Summer)

5- Hitch (Aşk Doktoru) – (2005)

romantik filmler
Hitch (Aşk Doktoru) filmi

Will Smith ve Eva Mendes‘in başrol oynadığı ve Andy Tennant’in yönetmen olduğu 2005 yapımı bir aşk filmi.

Hitch konusu: Aşk doktoru olan Alex Hitchens, erkeklere hayatlarının kadınını bulmaları için yardımcı olmaktadır. Sara ise, bir gazete yazarıdır. İkisi de aşk hayatı için tam donanımlılardır.

Oyuncular: Will Smith (Alex Hitchens) ve Eva Mendes (Sara Melas)

Yorum yapın