1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Rusya’ya yaptırım uygulayan firmalar’da son durum!

Apple, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yönelik tepkisiyle Rusya’daki tüm ürün satışlarını durduran en son ve en büyük firma oldu.

Rusya'da Apple ürünleri satan ReStore mağazaları kapatıldı.

Teknoloji devi, Rus işgali hakkında “derinden endişe duyduğunu” ve “şiddet sonucu acı çekenlerin” yanında olduğu söyledi.

Apple, Apple Pay ve Apple Haritalar gibi diğer hizmetler de sınırlandırıldığını açıkladı.

Nike çevrimiçi siparişi kabul etmiyor!

Nike çatışma hakkında yorum yapmadı ancak müşteriler artık ürünlerini çevrimiçi sipariş edemiyor.

Otomatik bir mesaj, Nike’ın Rusya’daki müşterilere mal teslimatını garanti edemediği için çevrimiçi siparişleri durdurduğunu söyledi.

Nike çevrimiçi siparişi kabul etmiyor!

Ancak web sitesi, müşterileri en yakın Nike mağazalarına yönlendirdi.

Ukraynalı bir milletvekili olan Lesia Vsylenko, spor giyim devi Nike’ın hareketinin özel şirketlerin Rusya’ya nasıl yaptırım uygulayabileceğinin harika bir örneği olduğunu tweetledi.

Bu yazı ilginizi çekebilir: ABD Başkanı Biden Bu Hafta Kripto Konusunda İcra Emri Verecek! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Rusya’dan çekilen büyük firmalar

Bu arada Finlandiyalı ağ ekipmanı üreticisi Nokia, Ukrayna’nın işgalinin ardından ülkeye uygulanan yaptırımlara uymak için Rusya’ya teslimatları durduracağını söyledi.

Pazartesi günü Netflix, Rus hizmetine devlet tarafından işletilen kanalları eklemek için “planı olmadığını” da söyledi. Rus düzenlemeleri, ülkede 20 ücretsiz haber, spor ve eğlence kanalı taşımasını gerektirmişti.

Dünyanın en büyük nakliye firmaları Danimarkalı Maersk ve Cenevre merkezli MSC de Salı günü ülkeye ve ülkeden konteyner nakliyesini askıya aldı. İngiltere, güncellenen yaptırımlarında Rusya’dan gelen gemileri de yasakladı.

Rusya, dünya mallarının altıda birini sağlıyor, bu nedenle artık denizcilik ticaretinin önemli bir bölümünden mahrum kalacak.

Motosiklet firması Harley-Davidson da bisikletlerinin Rusya’ya sevkiyatını ve ticaretini askıya aldı.

ABD’li uçak üreticisi Boeing Co Salı günü yaptığı açıklamada, Rus havayolları için parça, bakım ve teknik desteğin yanı sıra Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra Moskova’daki büyük operasyonları askıya aldığını söyledi.

Yorum yapın