1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Sadettin Saran Boyu Kilosu Kaç? Burcu Ne? Kaç Yaşında?

Sadettin Saran boyu kilosu kaç, kaç yaşında, burcu ne, aslen nereli, doğum tarihi kaç, sevgilisi kim?

Kimdir?

Sadettin Saran, tam adı Steven Sadettin Saran olan bir iş adamı ve spor yöneticisidir. 1964 yılında ABD’de doğmuş ve 2 yaşındayken Türkiye’ye gelmiştir.

Kaç Yaşında

59 yaşındadır.

Doğum Tarihi?

Sadettin Saran, 30 Ağustos 1964 yılında dünyaya gelmiştir.

Nerede Doğdu?

Kendisi Amerika Birleşik Devletleri‘nde doğmuştur.

Aslen Nereli?

Sadettin Saran’ın memleketi Kırıkkale‘dir.

Boyu Kilosu Kaç?

Sadettin Saran’ın boyu 1.94cm, kilosu ise 87kg civarıdır.

Hangi Burç?

30 Ağustos doğumlu olan Sadettin Saran Başak burcudur.

Sevgilisi Kim?

Sadettin Saran’ın bir zamanlar Birce Akalay ile sevgili oldukları konuşuluyordu. Ancak bu haberin asılsız olduğu anlaşıldı. Kendisinin şu anki sevgilisi bilinmiyor.

Ne Mezunu?

Kendisi, Kentucky Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Sadettin Saran Serveti?

Kendisinin servetinin 400 milyon Dolar civarı olduğu tahmin ediliyor.

Ayrıca, ”Hasan Arat Boyu Kilosu? Kaç Yaşında, Nereli? Serveti? (Biyografi)” yazımız da ilginizi çekebilir..

Hayatı?

Sadettin Saran’ın babası Özbek Saran bir devlet memuru ve Kırıkkale’lidir, annesi ise Geraldine Amerika’lıdır. Çocukluğunda hiperaktif bir dönem geçiren Sadettin Saran, sporla iç içe yaşamış ve eski bir mili yüzücüdür. 1984-1985 yılları arasında Türk milli yüzme takımının kaptanı olmuş ve 50 metre serbest yüzme dalındaki Türkiye rekorunu kırmıştır. Bu rekor hala kendisine aittir.

ABD’de okumaya spor bursuyla gitmiş ve ailesinden para almadığı için havuzda cankurtaranlık ve matematik hocalığı gibi ek işlerde çalışmıştır. Üniversiteyi University of Kentucky üniversitesinde Makine Mühendisliği bölümünde okuduktan sonra 1987 yılında aynı okulda yüksek lisansını tamamlamıştır. ABD’de eğitim gördüğü yıllarda Kentucky Üniversitesi Yüzme Takımı’nın kaptanlığını yapmıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda dönemin Turizm Bakanı Tınaz Titiz’in Dış İlişkiler Danışmanı olarak çalışmıştır. 1989 yılında SARAN International’ı kurmuş ve dünya devleri olan Lockheed Martin, Raytheon International, ESPN, Geest Inc. gibi şirketlerin temsilciliklerini üstlenmiştir. 1990-1995 yıllarında Martin Marietta’nın Ankara ofisinde Genel Müdür Yardımcısı ve ardından Genel Müdürü olarak çalışmıştır. 1995 yılında SARAN Şirketler Grubu’nun başına geçmiştir. Saran Holding, Türkiye’de medyadan enerjiye, havacılıktan hizmet sektörüne kadar sekiz farklı dalda hizmet veren, yurt dışı ortaklıklarıyla her geçen gün büyüyen bir organizasyon yapısına sahiptir.

80’li yılların sonunda Türkiye’nin TV sektörü oluşurken, yani yeni televizyon kanalları açılırken, pazarladığı programları kolayca satabilip çeşitlendiren Sadettin Saran, dublaj stüdyolarını kurmuştur. İşi öncelikle sektörün yeniliğinden kaynaklandığı için büyük bir sermaye gerektirmemiş ve bu durumu çok iyi kullanmıştır. TMSF’den frekans kiralayarak Radyo Spor’u kurmuştur.

Biyografisi

  • Kimdir? : İş adamı
  • Doğum tarihi : 30 Ağustos 1964
  • Kaç yaşında? : 59
  • Aslen Nereli? : Kırıkkale
  • Burcu ne? : Başak
  • Boyu kaç? : 1.94cm
  • Kilosu kaç? : 87kilo
  • Sevgilisi kim? : Yok
  • İnstagram hesabı : @sadettinsaran (418k)

Yorum yapın