1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Savage Game Studios PlayStation’a Geliyor !

Milyonlarca oyun sever tarafından kullanılan PlayStation yeni bir atılım yaparak gündeme gelmiştir. Kısa bir süre içerisinde mobil oyun haberlerini bünyesine ekleyerek merak uyandırmıştır. Özellikle Savage Game Studios oyunu satın alarak bir ilke imza atmıştır. Sony ilk olarak bir mobil oyun geliştiricisini ekibine katarak yeniliğe gitmiştir. Yapmış olduğu bu atılımdan sonra birçok oyunsever gözlerine PlayStation’a çevirmiştir

Severek oynanan mobil oyunların PlayStation platformuna gelmesi fikri bile heyecan yaratmıştır. Savage Game Studios’u satın aldığını duyurduktan sonra birçok oyun geliştiricisi yönünü PlayStation üzerine yoğunlaştırmıştır. Yapılan anlaşmada PlayStation platformunu daha fazla ve çeşitli kullanıcı potansiyeline ulaştırma isteği de konuşulmuştur. Yapılan haberlerden sonra playstation’ın oyunlarını android ve ios gibi işletim sistemine de getirme düşüncesi ortalıkta dolanmaktadır. İddia edilen gelişmelere dair henüz yeterli bir açıklama da alınmamıştır. Fakat Savage Game Studios’un alınması bile heyecanı arttırmaya yetmiştir.

PlayStation Resmen Oyunu Bünyesine Kattı

Savage Game Studios

PlayStation kısa bir süre önce Savage Game Studios’u alarak birçok meraklı oyun severi de heyecanlandırmıştır. Yapılan iddialara göre PlayStation oyunlarını android ve ios medyalarına sunabilme düşüncesi bulunmaktadır. Henüz bir kesinlikle bulunmaması ile birlikte bu haberlerin yayılması bile oyun severleri heyecanlandırmıştır. Sony Interactive Entertainment, Savage Game Studios ile mobil oyun evrenine giriş yaparken daha öncesinde Guerrilla Games, Insomniac Games ve Bungie stüdyolarını da satın almıştır. Satın alma haberinden sonra yapılan anlaşmanın detayları hala saklıdır. Fakat Sacage Game Studios’un alınması ile birlikte oyunların mobil platformada taşınabilme ihtimalini bulundurmaktadır.

Sony’nin Efsanevi Yeni Atılımı Savage Game Studios

Yapılan ticari anlaşmalar arasında Savage Game Studios’un kurucu ortağı PlayStation ile yapılan anlaşmaların gelecek hedefleri açısından oldukça avantaj sağlayacağını belirtmiştir. Yapılan açıklamalardan sonra PlayStation için birçok fazla sayıda işbirliklerin de olabileceğini belirtmiştir. Bu da PlayStation oyunlarının mobil platforma kısa bir süre içerisinde girebileceği müjdesini vermektedir. Mobil oyun stüdyosunun PlayStation bünyesine eklenmesi ile geliştiricilere oldukça yüksek oranda fayda sağlayacaktır. Yapılan son haberlere göre Sony playstation ve Savage Game Studios’un bağımsız bir şekilde iş yürüteceğinde açıklamıştır. Her ne kadar mobil cihazlar için oyun geliştirmeye devam etse de bir ortaklık yapım ihtimali de bulunmaktadır.

Yorum yapın