1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Serhat Akbel Kimdir Kaç Yaşında? Deprem Ve Acil Durum Kurtarma Derneği AKUT Yöneticisi Kimdir?

Serhat Akbel kimdir, ne iş yapar ve mesleği nedir gibi sorular oldukça merak ediliyor. Serhat Akbel kaç yaşında, nereli ve Serhat Akbel hakkında merak edilenleri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Serhat Akbel Kimdir Kaç Yaşında?

Çocukluk yaşlarında izcilik ile tanışan Serhat Akbel, Uluslararası kamplarda görev almıştır. Kendisi henüz 18 yaşındayken Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ile tanıştı ve bu derneğe üye olmuştur. Yüzlerce kurtarma operasyonlarında görev alan Serhat Akbel, çoğu operasyonda ekip lideri olarak görev almıştır. Kendisinin yaşı ve nereli olduğu gibi soruların cevabı ise bilinmemektedir.

Serhat Akbel Mesleği Nedir? Ne İş Yapıyor?

AKUT Serhat Akbel
AKUT Serhat Akbel

Kendisi şuan Arama Kurtarma Derneği yani kısaltması AKUT olan derneğin yönetici pozisyonunda bulunmaktadır. İzcilik, kamp, afet kurtarma ve arama kurtarma alanlarında uzmanlaşan Serhat Akbel AKUT derneğinin yöneticisidir.

AKUT Nedir? (Arama Kurtarma Derneği)

AKUT Nedir (Arama Kurtarma Derneği)
AKUT Nedir? (Arama Kurtarma Derneği)

14 Mart 1996 yılında İstanbul’da kurulan Arama Kurtarma Derneği (AKUT), afet arama ve arama kurtarmaya yönelik kurulan bir sivil toplum kuruluşudur. Ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş depreminde enkaz altında kalan yurttaşlarımızı kurtarmak için gösterdikleri emekleri ve gayretleri ile AKUT nedir diye vatandaşlarımız tarafından merak edilmişti. AKUT’un web sitesine gönüllü olmak için veya bağış yapmak için ulaşabilirsiniz. AKUT’un web site adresi www.akut.org.tr olarak bilinmektedir.

AKUT yöneticisi Serhat Akbel gençlere arama kurtarma ve izcilik ile ilgili eğitimler vermektedir.

Serhat Akbel Sosyal Medya

Kendisinin İnstagramda serhatakbel kullanıcı adı ile bir hesabı bulunmaktadır. Buradan yaptıkları çalışmalarını paylaşmaktadır. İnstagram hesabında şuan 4,025 takipçisi bulunmaktadır.

Aynı zamanda Twitter’da serhatakbel kullanıcı adı ile 641 takipçisi bulunmaktadır.

Yorum yapın