1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Snus Nedir? Snus Etkileri ve Zararları!

Snus nemli, ince öğütülmüş dumansız bir tütün ürünü- yaklaşık 200 yıl önce İsveç’te ortaya çıktı. Ancak şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde ve başka yerlerde kullanılıyor. Snus gibi dumansız tütün ürünleri, bazıları tarafından sigara içmeye “daha iyi” bir alternatif olarak görülüyor.

Snus Nedir? Ne İşe Yarar?

Snus LYFT, sigara tiryakileri için bağımlılıktan kurtarmak için İsveç tarafından üretilmiş bir minik nikotin torbacıklarıdır. Tütün, tuz ve bazı karışımlar sayesinde elde edilen Snus, ağız, üst dudak ile diş ve damak arasına kullanılabiliyor. Dışardan maddeyi kullanan kişiye bakanlar ise kişinin bu maddeyi kullandığını anlayamıyor. Avrupa’da en yaygın kullanılan snus markası Velo LYFT ice cool Velo LYFT Freeze X-Strong

Snus Nasıl Çalışır?

Snus hem tütün hem de nikotin içerir. Snus kullanıcıları ürünü üst dudağın altına yerleştirir ve nikotin tükürüğe salınır.

Snus’un Etkileri Nelerdir?

Snus nikotin içerdiğinden, nikotinin tüm etkilerini deneyimlemeyi bekleyebilirsiniz.

Tabii ki, nikotin oldukça bağımlılık yapar. Bu nedenle, snus kullanıcılarının snus kullanmaya bağımlı hale gelme olasılığı çok yüksektir.

Snus Türkiye’de Yasak Mı?

Snus birçok ülkede yasaktır. Ve ülkemizde de yasak olduğu bilinir. İsveç dışında çoğu ülkede yasak olduğu bilinir.

Snus Zararlı Mıdır?

Snus kullanmaya başlar başlamaz yüksek miktarsa nikotin yüklemesi oluşur. 10 sigarayı üst üste içmiş kadar zararı bulunmaktadır.

Avrupa’nın çeşitli yerlerinden gelen turistlerin Snus Satın almak için internet üzerinden e-ticaret sitelerinden araştırma yaptığı biliniyor Avrupa’nın birçok ülkesinden gelen turistler Snus kullanan sigara kullanmayan turisler ve sporcular Snus arayışı içine giriyor sigara kullanmak istemeyen turistler e-ticaret sitelerinden Instagram üzerinden Snus tedarik etmek zorunda kalıyor Snus İstanbul‘da birçok Tabacco mağazalarında satıldığı sanılıyor. Fakat Snus Tabacco marketlerinde bulunmuyor.

Yorum yapın