1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

T.C Kimlik Numarası ile İş Görememezlik Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Günümüzde gelişen teknolojinin bir parçası olan pek çok online uygulama sayesinde çeşitli sorgulamalar yapılabilmektedir. Bunlardan biri de T.C kimlik numarası ile gerçekleştirilen iş görmezlik rapor parası sorgulama işlemidir. Herhangi bir kurumda sigortalı bir şekilde çalışan bireylerin en çok merak ettikleri konular arasında rapor parası gelmektedir.

Raporlu oldukları günlerde yatırılması gereken rapor paralarının ne kadar olduğu rapor alan kişiler için önemlidir. Rapor paraları ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler aynı zamanda rapor parasının ne zaman yatacağı ve ne kadar yatacağı gibi konuları da merak etmektedir. Rapor paraları ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar T.C. kimlik numaralar ile birlikte sorgulama işlemi gerçekleştirebilmektedir. Rapor parasının sorgulaması için nasıl bir yol izleneceği ise büyük merak konusu

İş Görmezlik Rapor Parası Sorgulama

Sigortalı bir şekilde herhangi bir işyerinde çalışan bireyler, hastalık, sakatlık, hamilelik gibi durumların meydana gelmesi ile birlikte işe gidemedikleri için rapor almak durumunda kalabilmektedir. Rapor süresi iki günü aştığında işveren çalışanından maaşını kesecek fakat devlet bu parayı geri verecektir. Bu paranın ne zaman ve ne kadar yatacağı konusunda raporlu olan hasta dilediği zaman sadece T.C. kimlik numarası ile sorgulama gerçekleştirebilmektedir. İş görmezlik rapor parası rapor alan kişinin hesabına yatırılacaktır.

Herhangi bir sağlık sorunundan dolayı alınabilecek olan iş görmezlik raporu SGK ile bağlantılı tüm hastanelerden doktor onayı ile birlikte alınabilir. Raporun alındığı gün raporun iş yerine teslim edilmesi büyük önem teşkil etmektedir. İş görmezlik rapor parası sorgulayabilmek için öncelikle online işlemlerde kolaylık sağlayacak olan e-devlet uygulaması şifresi gerekmektedir. E- devlet uygulaması şifresi sayesinde e-devlet platformu üzerinden pek çok farklı bilgiye eş zamanlı olarak ulaşabilmek mümkün hale gelmektedir.

E-devlet Rapor Parası Sorgulama

Günümüzde pek çok farklı uygulamaya erişim sağlayan e- devlet uygulaması sayesinde sorgulamalar yapılabilmektedir. Bu sorgulamalardan biri de rapor parası sorgulama işlemidir. Sadece T.C. kimlik numarası ile birlikte iş görmezlik rapor parası sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Bu işlemin yapılabilmesi için öncelikle e- devlet uygulaması ya da e- devlet resmi internet sitesi üzerinden Türkiye cumhuriyeti kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile birlikte e-devlet uygulamasına giriş yapmak gerekmektedir.

E devlet şifresinin temin edilemediği durumlarda bir e- devlet şifresi almak için en yakın PTT şubesi ile iletişime geçmek faydalı olacaktır. E-devlet ekranına giriş yaptıktan sonra site üzerinde yer alan ara çubuğuna sosyal güvenlik kurumu 4a 4b iş görmezlik ödemesi yazarak iş görmezlik rapor parası sorgulanabilmektedir.

İş Görmezlik Rapor Parası Nereye Yatar?

İş görmezlik rapor ödemeleri genellikle PTT şubeleri aracılığı ile temin edilmektedir. Rapor almış olan kişinin kayıtlı banka hesabına da ödeme yapılabilir. Ödemelerin takibini yapmak oldukça kolay İş görmezlik rapor paralarını sorgulayabilmek için sadece e devlet uygulaması kullanılabilir. Uygulama üzerinden giriş yapmak yeterlidir. E-devlet uygulamasına girdikten sonra arama çubuğuna yazılacak olan iş görmezlik ödemesi sayesinde açılan sayfadaki linke tıkanılmalıdır. Böylece iş görmezlik ödeneği sorgulaması yapılabilir. Açılan ekranda sadece alınacak olan rapor paraları değil aynı zamanda geçmişte alınmış olan iş görmezlik rapor paraları görebilirsiniz. Bu raporlar tarih ve tutarları ile birlikte oldukça detaylı bir şekilde yer almaktadır. İş görmezlik rapor parasının ne zaman yatacağı sorusunun cevabı da yine link tıklanılarak erişilen sayfada detaylı bir biçimde yer alacaktır. Açılan sayfada ne kadar rapor parası yatacağı ve hangi tarihte yatacağı bilgisi yer almaktadır.

Son yazımız ilginizi çekebilir;”Akıllı Telefonlarda Dalgalanmalar Devam Ediyor! Yeni Telefon Alacaksanız Bu Modellere Göz Atın!” Tıklayarak okuyabilirsiniz

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi belirtebilir ve emojileri kullanabilirsiniz.

Yorum yapın