1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Tehdit Sözleri

Farklı kesimlerden düşmanlarımız ya da sevmediklerimiz olabilir. Bunlara gönderme yapmak için sosyal medya hesaplarımızdan tehdit sözleri paylaşma ihtiyacı hissederiz. Paylaşılan gönderiler alıcı tarafından görüldüğünde ise içimize su serpilir.

Çeşitli amaçlarla paylaşabileceğimiz tehdit sözleri büyük çoğunlukla gerçeklik içermez. Yani tehdit sözleri paylaştığımız kişilere bir zarar vermeyiz. Ancak zarar verebileceğimizin düşünülmesi hissi hoşumuza gider. Hedefteki kişinin çekinmesini sağlamak bile bu sözlerin kullanılması için yeterli bir sebeptir aslında.

Bazen mani şeklinde paylaşılan tehdit sözleri, bazen de düzyazı şeklinde karşımıza çıkabilir. Kimilerini duvara boyayla işleriz, kimilerini ise mesaj olarak hedef kişilere atarız. En çok da ihanet eden eski sevgiliye veya yakın arkadaşların kazıkları sonrası kullanılır.

Çok farklı alanlarda kullandığımız tehdit içerikli sözler hedefindeki kişiyi sindirme amacıyla kullanılır. Genellikle gerçek bir zarar verme duygusunu içermez. Bununla birlikte tehdit edilen kişinin bunu gördüğünün bilinmesi bile yüreklere bir nebze su serper.

Sadece WhatsApp ile de sınırlı kalmayan tehdit içeren laflar çok farklı platformlarda paylaşılıyor. En çok kullanılan hesaplar olan Twitter ve Instagram ile birlikte Facebook’ta da sıkça kullanılır. Video sitelerinin popüler olmasıyla birlikte ise artık Tiktok ve Reels videolarında da tehditli sözler paylaşılabiliyor.

BuğuIu camIardaki sözIer gibisin; yani nefesim oImadan bir hiçsin.

En büyük tehlikeler içimizde. Bedenimizi ya da kesemizi tehdit edenin ne önemi var? Sadece ruhumuzu tehdit edenden korkalım.

Sana öfkeli olduğumda evreni çok küçük bulacaksın…

Canımı yakacak kadar cesareti oIanın, sonuçIarına katIanacak kadar da gücü oImaIı.

Verdiğin değerin karşıIığını görmüyorsan, gördüğün değeri ver ki; herkes yerini biIsin!

Herkesin hayal gücü köreldiğinde, artık hiç kimse dünya için bir tehdit olmayacak.

Dinsel, etnik, kültürel farklılıkları olan iki insanın bir araya gelişinde tehdit algısı büyüktür. Aileye yeni dahil olan gelin veya damat beraberinde yeni bir bilgi taşıyacaktır öbür tarafa. Öncelikle bu bilgiden korkarız.

Tehdit,boyun eğilmezse boşa çıkar.Yürekten savaş verirken bunu asla unutmamalısın. Tıpkı saldırının da savaşın bir parçası olduğunu asla unutmaman gerektiği gibi.

Ben seninle tograga girerim diyenleri çok gördüm ben öyle diyenleri tograga hep yanlız göndüm!

Atasını tanımayan it peşinde gezermiş.

Bir daha aynısını tekrarIarsan şu andan itibaren iIk ve son benim yüzümü göreceksin hayatında.

AyakIarını eIine veririm yürümesini unutursun ona göre?

Bazı gölgeler seni takip eder, tehdit eder, nereye gidersen git.

Zenginler yaşamlarını toplumun geri kalanıyla ilişki kurmaksızın geçiriyorlar. Zenginlere tehdit oluşturmadıkları sürece yoksullar kendi haline bırakılabiliyor. Barışın bedelinin bir parçası olarak sosyal demokrasinin yerini zenginlerin oligarşisi almıştır.

En farklı düşünceler, ruh halleri ve değer yargıları boyuna bir diğerini tehdit eder; onların efendisi olamadan,birinin zaferleri ve diğerlerinin yenilgileri altında acı çekeriz.

Her havlayan itten, çakaldan korksaydık eğer bu dünyada delikanlı adam kalmazdı kardeş. Aklını başına al, aklını alırım!

Bana racon keseceğine sen git ilk önce tavuk kesmeyi öğren aslanım!

Gençliğinle oynama istersen. Şansını fazla zorlama!

Gözümün gittiği son nokta kurşunumun gideceği son noktadan daha öte hayaIIer içinde.

3 kuruşIuk hareketIer yapma bana aIırım ifadeni yakında.

Bir adamı sabah görürsem önemsemem, öğIen görürsem tesadüf derim, ama akşam da görürsem hiç düşünmem öIdürürüm.

Benim uğraşım, kitaplarımı yazmak, insanlarım ve halkım tehdit edildiğinde savaşmaktır.

Daha fazla popüler sözler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın