1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Trump’ın Sosyal Medya Platformu Yayında!

 Truth Social: Twitter’dan yasaklanan Trump yeni bir platformla geri döndü!

Yorumcular, uygulamanın Twitter ile benzerlikleri olduğunu belirtti. Trump geçen yıl Twitter, Facebook ve YouTube’dan yasaklanmıştı. Bazı erken kullanıcılar hesapları kaydettirmekte zorlandılar.

Proje lideri ve eski kongre üyesi Devin Nunes, Mart ayı sonuna kadar tamamen faaliyete geçmesinin beklendiğini söyledi. Reuters haber ajansının bildirdiğine göre, kaydolmaya çalışanların bazılarına “Yoğun talep nedeniyle sizi bekleme listemize aldık” denildi.

Bir yaşındaki Trump Media & Technology Group (TMTG) tarafından oluşturulan Truth Social, daha önce yaklaşık 500 beta test kullanıcısının kullanımına açılmıştı.

Donald Trump - Truth Social

İçindekiler

Büyük Teknoloji

Truth Social, web sitesinde kendisini “siyasi ideolojiye karşı ayrımcılık yapmadan açık, özgür ve dürüst bir küresel sohbeti teşvik eden” büyük bir sosyal medya platformu” olarak tanımlıyor.

Bay Trump, Truth Social’ın “ifade özgürlüğünü” savunmasını ve Twitter ve Facebook gibi sitelerin “sansüründen” kaçınmasını istiyor.

Silikon Vadisi sosyal medya şirketlerinin gönderileri ve kullanıcıları kaldırarak ifade özgürlüğünü kısıtladığı muhafazakarlar arasında yaygın bir görüş.

TMTG’nin CEO’su olmak için Aralık ayında Kongre’den istifa eden Bay Nunes, muhafazakar Newsmax ağına “Büyük teknoloji şirketlerinden hiçbirini kullanamayız” dedi.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Rusya Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası Kendi Bonolarını Hazırlarken 2 Kripto Yasası Taslağı Hazırlayacak! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Çok zor

Geçen yıl Apple ve Google, şiddet tehdidinde bulunduğunu ve yasa dışı faaliyet içerdiğini söyledikleri gönderileri kaldırmadığı için Parler’ı mağazalarından kaldırdı.

Ancak Apple ve Google’ın hizmet şartlarını kabul ettikten sonra geri verilmesine izin verildi. Bay West, “Büyük teknolojiden kaçınmanın hiçbir yolu yok” diyor.

“Kendi platformu olsa bile, hizmet şartlarını ihlal ediyorsa, uygulamasını temelde uygulama mağazalarından çıkarabilirler ve bu da onun bir kitle oluşturmasını çok zorlaştırır.”

İnsanlar endişeleniyor

Aynı zamanda “ifade özgürlüğünü” savunan ve Twitter’a benzeyen Gettr, geçen yıl Bay Trump’ın eski danışmanı ve sözcüsü Jason Miller tarafından kuruldu.

BBC News’e verdiği demeçte, “Sosyal medya platformu oluşturmak için aptalların kılavuzu yok” dedi.

“Açıkçası, korkan birçok insan var… çünkü insanlar özgeçmişimde büyük teknoloji şirketlerinden birine meydan okuyan bir şey varsa nasıl olacağından endişeleniyor.”

Truth Social ayrıca bilgisayar korsanlarını püskürtmek için yeterince sağlam olmalıdır. Nunes, “Başarılı olmamızı istemeyen o kadar çok insan var ki… yabancı hükümetler ve diğer kötü aktörler bile,” dedi.

Yorum yapın