1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Velet Kimdir? Gerçek Adı, Talip Gören Nereli? Evli Mi? (Hayatı)

YouTube’da şarkıları ile çokça dinlenen ve sevilen rapçi Velet kimdir, gerçek adı ne, yaşı kaç, evli mi? İşte rapçi velet hakkındaki merak edilenler..

Sevilen şarkıcı Velet’in kendisi ve şarkıları çok seviliyor. Şimdi popüler şarkıcı hakkındaki detaylara gelelim. İşte detaylar..

Şarkıcı Velet Kimdir? (Hayatı)

Salına Salına ve Aşk Sadece Anlayana gibi şarkıları ile çok dinlenen rap sanatçısı Velet, 27 Mart 1991 tarihinde Kahramanmaraş şehrinin Elbistan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Çocukluğunda henüz 1 yaşındayken ailesi ile İngiltere’nin başkenti Londra’ya taşınan Velet, ilkokul ve liseyi Londra’da okumuştur. İngilizceyi ana dili gibi bilen Velet, akrabaları ve yakınları tarafından Türkçeyi öğrenmiştir.

İngiltere’deki kültür farklılıkları sebebi ile dışlanan Velet birçok kavgaya karışmış ve hatta 17 yaşındayken karıştığı kavga ile 1 yıl hapiste yatmıştır. Hapisten çıktıktan kısa süre sonra ise kendisini tanımamıza sebep olan Aşkın İnadına şarkısını yazmıştır. 20 yaşındayken askerlik görevi ile Türkiye’ye gelmiş ve kısa zaman sonra müzik hayatı hız kazanmıştır. 31 yaşındaki rap şarkıcısı Velet’in gerçek adı Talip Gören‘dir. Yaptığı canlı yayınlarda Sagopa Kajmer hayranı olduğunu söylemiştir.

Rapçi Velet ve Sagopa Kajmer
Rapçi Velet ve Sagopa Kajmer

Velet İsmi Ne Anlama Geliyor?

İngiltere’de karıştığı kavgalar sebebi ile, laf dinlemeyen, kavgacı ve yaramaz anlamına gelen Velet sahne ismini almıştır.

Velet Evli Mi?

Bir evlilik yapan Velet’in bu evlilikten bir kız çocuğu olmuştur. Bir süreden sonra eşinden ayrılan Velet, sonrasında ise başka bir evlilik yapmamıştır.

Velet İnstagram

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan rap sanatçısı Velet’in instagramda 170k takipçisi bulunuyor. İnstagram kullanıcı adı : velettofficial

Velet Şarkıları

Birçok hatta tüm şarkılarını yazarken yaşadıklarından ilham almıştır. Gerek gurbet hayatında yaşadıkları gerekse de aşk hayatında yaşadıklarını kaleme dökerek şarkılarını yazmıştır. İlk şarkısı Aşkın İnadına olan rapçi Velet’in son şarkısı ise 2 günce çıkardığı Kirlendim şarkısıdır. Aynı zamanda Velet yaptığı açıklamalarda Sagopa Kajmer hayranı olduğunu söylemiştir.

Yorum yapın