1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Vikings: Valhalla Dizisinin Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Netflix’in uzun zamandır ne zaman çıkacağı merak edilen ‘Vikings: Valhalla’ dizisinin resmi tanıtım fragmanı 7 Şubat’ta Netflix resmi youtube hesabından yayınlandı. Merak beklenen yapım, 25 Şubat 2022’de Netflix’te yayınlanacak. Vikings: Valhalla, 6. sezonuyla final yapan ‘Vikings’ dizisinin 100 yıl sonrasını anlatıyor.

Vikings : Valhalla Konusu Nedir?

Genel bakış Tarihi dizi Vikings‘in 100 yıl sonrasını konu alan VikingsValhalla, İngiltere Kralı Günah Çıkartıcı Aziz Edward’ın ölümünün ardından 3 lordun İngiltere tahtında hak iddia etmesi üzerine, İngiltere’nin kaderini etkileyecek olayları anlatmaktadır. Viking çağının nasıl sonlandığını da anlatmaktadır.

Vikings Valhalla Dizisinin Konusu Nedir

Dizide, Vikingler ve İngiliz kraliyetleri arasındaki gerilim doruğa çıkıyor ve okyanuslar (ve kanlı savaş alanları) arasında destansı bir yolculuk başlıyor. “Vikingler: Valhalla”, 793 yılına yakın bir tarihte başlayan ve yıllar sonra keşfedilen “Vikingler” serisinin bitiminden 100 yıldan fazla bir süre sonrasın da geçiyor. “Vikingler”, Viking Ragnar Lothbrok’a ve daha sonra Ragnar’ın ailesinin yaşamlarına odaklanan, İskandinav ve İzlanda destanlarına dayanıyordu.

Bin yılı aşkın bir süre önce, 11. yüzyılın ilk yıllarında geçen VIKINGS: VALHALLA gelmiş geçmiş en ünlü Vikinglerden bazılarının kahramanca maceralarını konu alıyor. Bu isimler arasında efsanevi kâşif Leif Eriksson (Sam Corlett), onun cesur ve kafasının dikine giden kız kardeşi Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) ve Kuzey’in hırslı prensi Harald Sigurdsson (Leo Suter) var. Hem Vikingler ve İngiliz asilleri arasındaki gerilimin kanlı bir kırılma noktasına ulaşması hem de Vikinglerin kendi içlerinde birbiriyle çatışan Hristiyan ve pagan inançları nedeniyle anlaşmazlığa düşmeleriyle bu üç Viking, destansı bir yolculuğa başlar. Hayatta kalmak ve zafer kazanmak için dövüşmek zorunda oldukları bu yolculuk, onları okyanuslar aşıp savaş meydanlarından geçerek Kattegat’tan İngiltere’ye ve ötesine taşıyacaktır.

Yorum yapın