1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

ABD’de ”Keşke Bizde Olsaydı” Dedirten İnternet Anlaşması!

ABD yönetimi, 20 internet sağlayıcısı ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Anlaşmaya göre sağlayıcılar en az 100 megabit interneti 30 dolara satmak zorunda kalacak, devlet ise maddi yardıma ihtiyacı olanlara 30 dolara kadar internet desteği sağlayacak.

Amerika Birleşik Devletleri, bugün Türkiye’de hayata geçmesini umduğumuz yeni bir uygulamaya imza attı. Beyaz Saray, düşük gelirli ailelerin yüksek hızlı internete erişimini kolaylaştırmak için 20 internet sağlayıcısı ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

Program için belirlenen kriterleri sağlayan haneler, “Uygun Bağlantı Programı (AKP)” kapsamında yapılan anlaşma ile aylık 30 ABD Dolarına varan internet hizmet indiriminden yararlanabilecek. Ayrıca internet sağlayıcıların da önemli yükümlülükleri olacaktır.

Bu yazı ilginizi çekebilir: ”TRT, Netflix’e Alternatif Dijital Platform Oluşturacak!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

ABD yönetimi, dev internet sağlayıcılarıyla anlaştı!

ABD yönetimi, dev internet sağlayıcılarıyla anlaştı!

Aralarında AT&T, Comcast ve Verizon gibi dev isimlerin de bulunduğu ve sayılarının daha da artırılacağı açıklanan 20 sağlayıcı, anlaşma kapsamında bir hane için ‘yeterli’ kabul ediliyor. 30 dolarlık bir pakette en az 100 Megabit internet hızı sunmak zorunda kalacak. Böylece programa dahil olan bir hane, şartları sağladığı takdirde 30 dolar indirim kazanacak ve internet hizmeti için ödeme yapmama şansına sahip olacaktır. Yerli bölge haneleri için indirim oranı 75 dolara kadar çıkabilir.

Bu kapsamda Verizon, paketinin fiyatına 40 dolardan 200 Megabit internet hızı sunuyordu, 30 dolara düşürüldü. Spectrum ise 30 dolar karşılığında 50 Megabit hız limiti sunuyodu, 100 Megabite yükseltildi.

Programdan yararlanmak isteyen hanelerde, hanehalkı ferdinin belirli bir düşük gelir eşiğine sahip olması veya Ek Beslenme Destek Programı (SNAP) gibi yardım programlarından herhangi birinde bulunması gerekmektedir. Beyaz Saray programı 48 milyon haneyi (toplam hanelerin yaklaşık %40’ını) kapsayan, programa başvuran mevcut hane sayısını da 11,5 milyon olarak açıkladı.

Yorum yapın