1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Apple, Dayanıklı İphone’lar İçin Düğmeye Bastı!

Teknoloji ekosistemi denilince akla ilk gelen şirketlerden biri olan Apple, ürün yelpazesini genişletmeye çalışırken, piyasaya sürdüğü ürünleri de iyileştirmenin yollarını arıyor. Şirket, dünyaca ünlü akıllı telefon iPhone’ları geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Apple, Dayanıklılığa Önem Verecek!

Son dönemde önemli kaynaklardan sızdırılan raporlara göre Apple, iPhone cihazlarının gelecek yeni sürümlerinde dayanıklılığı ön planda tutacak. Kaynaklar, şirketin iPhone cihazlarını yüksek su basıncına ve düşük hava basıncına karşı çok daha dayanıklı hale getirme sürecinde olduğunu söylüyor.

Son yazımız ilginizi çekebilir: İran, Şüpheli Döviz ve Kripto İşlemleri Nedeniyle 9.200 Banka Hesabını Engelledi! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Apple, Dayanıklı İphone'lar İçin Düğmeye Bastı!

Apple’ın önceki basınçla ilgili patentleri, genel olarak ekranların dokunma direncine yönelikti. Dayanıklılık konusunda pek çok kişi tarafından ortalamayı geçemeyen Apple, yeni dönemde bu algıyı kırmaya odaklanacak. İçeriden edinilen bilgilere göre şirket, basınca dayanıklılık konusunda sınırları zorlayacak. Yayınlanan raporda şu ifadeler yer alıyor:

Bu cihazlar işe giderken evden çıkan ve her an yanlarında olan kişilerle birlikte seyahat eder. Kullanıcılar bu cihazlara giderek daha fazla güvendikçe, cihazlar daha sağlam olacak şekilde tasarlanmıştır. Öte yandan cihaz, plastik bileşenleri metal bileşenlerle değiştirebilir veya cam bileşenler daha kalın ve temperli camdan yapılabilir.

Apple’a göre, zorlu ortamlarda çalışan kişiler genellikle iPhone’u tercih ediyor. Bu nedenle cihazların daha da dayanıklı olması gerektiğini söylüyor. Öte yandan şirket, uzun süredir bu konu üzerinde çalışıyor. iPhone 7 ile başlayan kulaklık jakını kaldırma politikasının gerekçeleri arasında “uykunun girebileceği alanları azalt” gösterildi.

Siz bu konu hakkında nedüşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın