1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Apple Music’e Zam Geliyor Mu?

Dünyanın en popüler müzik dinleme platformları arasında 2. sırada yer alan ve dünya genelinde 80 milyon kullanıcıya ulaşan Apple Music, geçtiğimiz Nisan ayında zam kararı aldı. Ama burada Bireysel paketin ve Aile paketinin fiyatları değişti. Şimdi ise Öğrenci paketinde bir artış olabileceği belirtiliyor.

Apple Music, Öğrenci paketini yükseltebilir!

Apple, bazı ülkelerde Apple Music Student paketlerinin fiyatlarını artırmaya karar verdi. Her zamanki gibi, önceden bir e-posta gönderdi. Şu anda bu listede Avustralya, Filipinler, Singapur, Malezya, Suudi Arabistan, Yeni Zelanda, Hindistan, Güney Afrika, Endonezya ve İsrail yer alıyor.

Apple Music’ten dev hizmet: Bedava konserler geliyor!

Apple Music, aboneleri için ücretsiz bir konser serisi başlatacağını duyurdu! İlk performans önümüzdeki Cuma günü yayınlanacak.

Apple Music'e Zam Geliyor Mu

Türkiye ilk etapta zam yapılacak ülkeler arasında yer almıyor. Ancak ülkemizde sunulan diğer iki paketin fiyatları, geçtiğimiz Nisan ayında gönderilen ve yaklaşık yüzde 42’lik bir fiyat artışı olacağını belirten e-posta ile artırılmıştı.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Araştırmalar, Amerikalıların Artan Enflasyon Nedeniyle Stresli Olduğunu Gösteriyor!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Geçen ayki fiyat artışı hakkında bilgi

Ülkemizdeki artışla birlikte Bireysel paket 13,99 TL’den 19,99 TL’ye yükseltilmiştir. Aile paketinin yeni fiyatı 29,99 TL. Ancak Öğrenci paketi 9,99 TL’de (şu anda 0,62 ABD doları) kaldı. Ancak yukarıda sayılan ülkelerde 1,49 dolar olan fiyat 1,99 dolara yükseltilmiştir.

Apple Music'e Zam Geliyor Mu?

Peki ülkemizde olası bir zam durumunda yeni fiyat ne olacak?

Yurtdışındaki bu artış yüzde 37 civarında. Ayrıca ülkemizde yaşanan son fiyat artışının ardından dolar kuru yukarı yönlü hareket etmeye başladı. Ancak Apple şu anda Türkiye’de bu hizmeti 1/3 fiyatına veriyor.

Tüm bunlar göz önüne alındığında 2. etapta öğrenci paketinin artırılacağı ülkeler arasında Türkiye de yer alıyorsa yeni fiyatlandırmanın 13.99 TL veya 14.99 TL olması bekleniyor. Diğer paketler 19.99 TL ve 29.99 TL olarak kalacaktır.

Ayrıca Spotify geçtiğimiz Şubat ayında fiyatlarını artırarak aile paketini 29,99 TL’ye yükseltmişti. Öte yandan YouTube Music’i reklamsız Premium paketiyle birlikte sunan YouTube, 2019 yılından bu yana 16,99 TL’ye abonelik sunuyor. Ayrıca Aile paketinin fiyatı 25,99 TL ve öğrenci paketinin fiyatı 9,99 TL. .

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın