1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Apple Watch hayat kurtardı!

Günümüzde hayatımızın vazveçilmez olan ürünlerinden akıllı saatler, hayati bir çok özelliğe sahip. Mesela Apple Watch’larda olan “Düşme algılayıcısı”. Düşme algılayıcısı sizin düşüşünü üzerindeki sesnsörler yardımıyla algılar ve siz düştüğünüzde size uyarı verir, belli bir süre uyarıyı ciddiye almazsanız yardım ekiplerine haber verir. Bizi bugün ilgilendiren özellik ise “Acil SOS” özelliği.

Yeni nesil akıllı saatler 50 metreye kadar suya dayanabiliyor.

ABD’de gerçekleşen olayda bir kadın kayalıkların arasına sıkışıyor, çıkmak için her yolu deneyip başaramayan çaresiz kadın; kolunda bulunan Apple Watch’In “Acil SOS” özelliğini kullanarak ilk yardım ekiplerini çağırıyor. Olay yerine gelen görevliler kadını donmaktan zor da olsa kurtarıyorlar. Hemen hastaneye götürülen kadında hipotermiya belirtileri olduğu belirtildi.

Kadını kurtarmaya gelen yardım ekipleri.

Bu tür acil aramalar için saatinizin “Hücresel” desteği olması gerekiyor. Ülkemizde daha yeni yeni sağlanan bu özellik. Diğer ülkelerde oldukça yaygın.Bu özellik sayesinde telefonunuz yanınızda olmasa bile, akıllı saatinizden internet, SMS, sesli çağrı gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz. Destekleyen bazı ülkelerde kredi kartınız yanınızda olmasa bile ödeme yapabiliyorsunuz. Aynı özelliklerin en yakın zamanda ülkemize gelmesini diliyoruz.

Apple marka akıllı saatler uzun süredir “Su geçirmezlik” özelliğine sahip. Bu özellikleri sayesinde bir çok insanın hayatını kurtarmış bulunmakta.Aynı zamanda “Acil SOS” özelliğini aktifleştirmek için Apple marka saatlerde, saatin yan tarafında bulunan tuşa 3-4 saniye basılı tutup karşınıza çıkan seçeneklerde “Acil SOS” seçeğini kaydırarak yapabilirsiniz.

Daha kötü senaryoların önüne geçemek için Narcobi olarak size tavsiyemiz yüzerken çok dikkatli olmanız ve tehlikeli yerlerde bulunmamanız.

Son yazımız ilginizi çekebilir;”Maraşlı dizisini akıllardan çıkarıcak bir Alina Boz efsanesine hazır olun!” Tıklayarak okuyabilirsiniz

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz!

Yorum yapın