1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Baş Ağrısına Doğal Çözümler Nelerdir ?

Baş ağrısının en önemli sebebi açlık ve susuzluktan dolayı kaynaklanır. Baş ağrısına doğal çözümler ile geçirmek bu sorunu yaşayanlar tarafından araştırılmaktadır. Peki, bu ağrıları ilaçsız, doğal yöntemlerle geçirmek mümkün mü? Öncelikle bu arada geçirmek için iyi bir uyku düzeni çok önemlidir. Uykusuzluk baş ağrılarını tetiklemektedir. Ancak çok uyumakta baş ve vücut ağrılarının tetikler. Sürekli olarak baş ağrısı çekiyorsanız uykunuzu düzene sokarak, yeterli miktarda uymanız gerekir. Düzensizleşmiş uyku saatini düzenleyerek, gündüz uykusunu ise 20 dakika kadar olmasına özen gösterin.

Aromatik Yağlar Baş Ağrısına İyi Geliyor!

Baş Ağrısını Doğal Yolla Geçirmek
                                                                  Baş Ağrısını Doğal Yolla Geçirmek

Lavanta, okaliptüs veya nane yağ gibi esansiyel aromatik yağlar rahatlatıcı etkilerinden dolayı tercih edilebilir. Bir kase kaynamış suya damlatılarak bu yağlardan herhangi birinin buharını koklamak baş ağrılarını azaltmaya yardımcı olur. Yine bu yağlardan herhangi birinin bir damla yağı parmak uçlarından şakaklara sürmekte fayda sağlayabilir. Ancak böyle güçlü esansiyel yağları dikkatli kullanmalı ve ağız yoluyla alınmamalıdır. Baş ağrılarına papatya, zencefil, adaçayı ve yeşil çay ağrıyı kesme konusunda işe yaramaktadır. Bu bitki çaylarını hazırlarken yalnızca tek başına hazırlanması ve taze olarak tüketilmesi gerekir. Bahsedilen bu yöntemlerde dikkat ederken ölçülü ve dikkatli kullanmakta yarar vardır. Baş ağrısına doğal çözümler ile geçirmek için bir diğer yöntem şakaklara ve alın bölgesine soğuk veya sıcak kompres uygulamaktır.

Baş Ağrısından Kaçmak İçin Açık Hava, Gün Işığı Ve Egzersizi İhmal Etmeyin!

Sürekli hareketsiz kalan vücutta kan dolaşımı yavaşlar, endorfin, enkefalin ve adrenalin gibi maddeler salgını salgılanamayacağından kişiler kendini mutsuz ve enerjisiz hisseder. Buna sebep olarak da kişi kendisini kasabilir ve bu da baş ağrısını neden olabilir. Oysa bunu engellemek için yapılacak çok basit günlük egzersizler ve hareket etmek baş ağrısını azaltmaktadır. Baş ağrısı konusunda bir diğer etken ise stres altında kalmaktır. Stressiz bir yaşam neredeyse çok zorken bunu atlatmanın bir yolu olarak stresin bir kısmını kabul etmek yeterli olabilir. Yoğun stresle baş etmeyi öğrenmek size yardımcı olacaktır. Gürültü, baş ağrısını başlatan veya arttıran bir neden olabilir.

 

Bir önceki yazımız ilginizi çekebilir:

“A Seperation Filmi Analizi” Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın