1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Başka Bir Ülke Bitcoin Şehri Kuruyor! Vergi Yok!

El Salvador’dan sonra Bitcoin (BTC)‘ni kabul eden ikinci ülke, Afrika’dan Orta Afrika Cumhuriyeti ülkesi oldu. Ülke, kripto para projelerini sürdürüyor.

Orta Afrika Cumhuriyeti, kripto para birimi işletmelerini ve yatırımcıları ülkeye çekmek için bir adım atıyor. Ülke, Kripto para merkezi açmayı planlıyor.

Cumhurbaşkanlığı yaptığı açıklamada, kıtanın ilk yasal kripto para yatırım merkezini açacağını duyurdu.

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) yaptığı açıklamada, uyarılara rağmen yoksul ülkenin dijital finansa kucak açacağı belirtildi.

Yakında piyasaya sürülecek olan kripto para projesinin adı “ SANGO olarak belirlendi”.

Sango projesinin bir web sitesi var. Projeyle ilgilenen yatırımcılar, Sango.org web sitesinde bir bekleme listesine kaydolabilirler.

Başka Bir Ülke Bitcoin Şehri Kuruyor! Vergi Yok!

Projenin hedefleri arasında bir kripto para birimi merkezi kurmak, Bitcoin mirasını güçlendirmek ve bir kripto para adası inşa etmek yer alıyor.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Dünya Yeni Bir Kıtlıktan Korkuyor!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bu bilgilerin dışında planlanan kripto para yatırım merkezinin açılması ve işletilmesi hakkında herhangi bir detay verilmedi.

Bitcoin Cüzdanı, Vergisiz ve Dijital Ulusal Banka Planları!

Açıklama, projenin planları arasında da yer aldı. Bitcoin, Digital National Bank ile arazi satın alma ve Bitcoin cüzdanı oluşturma yeteneği de yaratılacak.

Bu BTC cüzdanı, Bitcoin’in daha ucuz ve daha hızlı ödemeler için ikinci katman protokolü olan Lightning Network ve BTC’yi göndermek, almak ve depolamak için kullanılacak.

Sango projesinde dikkat çeken bir diğer detay ise bu adada kripto para işlemlerinde vergi alınmayacak. Burada yapılan işlemlerden gelir ve kurumlar vergisi alınmayacaktır.

Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul edilmesinden sadece bir ay sonra Sango Projesi Duyuru, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Afrika’da bir kripto merkezi olma konusunda ne kadar istekli olduğunun bir göstergesi olarak yorumlandı.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Uyarı: Bu makalede hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir. Yatırım yaparken dikkatli olmalısınız ve sorumluluğun size ait olduğunu unutmamalısınız.

Yorum yapın