1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Beyaz Sabun Oda Kokusu Nasıl Yapılır? 

Mis gibi kokusuyla temizlik ve ferahlık yayan beyaz sabundan oda kokusu evde kolaylıkla pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Beyaz sabun oda kokusu nasıl yapılır? Sorusuna basit bir yapımla cevap verilebilmektedir.1 kalıp beyaz sabunu rendeleyip 5 dakika kısık ateşte erimeye bırakın. Eriyen beyaz sabunun soğumasını bekleyin.

Ardından sprey bir şişeye 1 su koyup 2 çay kaşığı karbonat ekleyip iyice karıştırın. Sonra karbonatlı suya erimiş beyaz sabunu ekleyip güzelce 20 dakika karıştırın. Karışımı karıştırdıkça suyun rengi beyaz olacaktır. Rendelenmiş beyaz sabun suyla iyice karışınca 1 gün dinlenmeye bırakın.1 gün sonra beyaz sabun oda kokusu nasıl yapılır? Sorusuna cevabı bularak spreyi kullanabilirsiniz.

İçindekiler

Beyaz Sabunu Kimler Kullanır? 

Oda kokusu olarak sıklıkla tercih edilen beyaz sabunu ev hanımları başta olmak üzere restoranlarda bulaşıkçılar buzdolabı ve fırınlardaki inatçı kirleri temizlemek için kullanmaktadır. Kuru temizlemeciler de inatçı çamaşır lekelerini çıkarmak için beyaz sabun kullanmaktadır.

Ayrıca genç kızlar çeyizlerini zarar görmeden temizlenmesi için beyaz sabun tercih ederler. Atölyelerde ahşap boyama işini yapanlar da inatçı yağ ve boya lekeleri için beyaz sabunu tercih ederler. Beyaz sabundan oda kokusu yapılarak evlerin ve ofislerin güzel kokması sağlanmaktadır. Beyaz sabun oda kokusu nasıl yapılır?  Sorusunun cevabını merak eden birçok kişi beyaz sabundan oda kokusu yapıp ev ve işyerlerinde kötü kokuları gidermek için kullanır.

Beyaz Sabunun Faydaları 

Kişisel temizlik başta olmak üzere çamaşır, banyo ve beyaz eşyaların temizliğinde kullanılan beyaz sabunun birçok faydası vardır. Faydalarından bazıları şunlardır; 

  • Cildi tahriş etmeden temizler.
  • Ellere bulaşan kimyasal boyaları  temizler.
  • Yüzeylere zarar vermeden yüzey temizleyici olarak kullanılır.
  • Duvarlardaki ışık düğmelerinin inatçı lekelerini giderir.
  • Kumaşlardaki yağ lekelerini giderir.
  • Küçük ve büyük tüm mutfak aletlerinin tertemiz olmasını sağlar.

 Beyaz sabun kullanarak hem temizliği sağlayabilir hem de kullandığınız yerde hoş bir koku bırakabilirsiniz.

Bu Haberde İlginizi Çekebilir: Limited Şirket Nasıl Kurulur?

Yorum yapın