1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

BTC Düşerken El Salvador Yatırım Yapmaya Devam Ediyor!

Bitcoin düşmeye devam ederken El Salvador Bitcoin’e yatırım yapmaya devam ediyor. El Salvador Cumhurbaşkanı BTC satın aldığını duyurdu. İşte detaylar..

El Salvador, dünyanın en popüler kripto para birimi olan BTC’nin, 9 Mayıs’ta neredeyse 30.000 dolara düşmesinin ardından rezervlerine yaklaşık 15.5 milyon dolar değerinde 500 Bitcoin (BTC) daha ekledi.

Cumhurbaşkanı Nayib Bukele, ülkenin bir tweet’te dip satın aldığını ve hükümetin kasasına 500 Bitcoin daha eklediğini duyurdu.

El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’nin açıklamaları şöyleydi:

El Salvador az önce daldırma satın aldı! 🇸🇻500 jeton, ortalama USD fiyatı ~30,744$ 🥳#Bitcoin— Nayib Bukele (@nayibbukele) 9 Mayıs 2022

Tweete buradan ulaşabilirsiniz.

El Salvador, Eylül 2021’de bilançosuna Bitcoin eklediğinden bu yana en büyük BTC alımını gerçekleştirdi ve aynı ay Bitcoin’i ABD dolarının yanında yasal nakit olarak kabul eden ilk ülke oldu.

Bu yazı ilginizi çekebilir: ”ABD’de ”Keşke Bizde Olsaydı” Dedirten İnternet Anlaşması!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bitcoin Kasım Ayının Zirvesine Göre %55 Değer Kaybetti!

Bitcoin Kasım Ayının Zirvesine Göre %55 Değer Kaybetti!

Bitcoin, son 24 saatte %8’den fazla düştü. Şu anda Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık %55 altında.

Başkanın tweetine göre El Salvador, Bitcoin’i ortalama 30.744 $ fiyatla satın aldı. Satın alma, siyasi geleceğini ülkenin Bitcoin deneyinin başarısına adayan Başkan Bukele tarafından yapılan BTC alımlarının sonuncusu.

Uluslararası Para Fonu (IMF), Ocak ayında yayınlanan bir raporda El Salvador’u Bitcoin’i yasal ihale olarak görmemesini istedi.

IMF’nin El Salvador ile ikili görüşmelerden sonra yayınlanan raporu, kripto para biriminin benimsenmesinin “finansal ve piyasa bütünlüğü, finansal istikrar ve tüketicinin korunması için büyük riskler içerdiğini” vurguladı. Aynı zamanda şarta bağlı yükümlülükler de yaratabilir.”

Bu arada, Disruptiva tarafından Temmuz 2021’de yapılan bir ankete göre, ülke vatandaşlarının %75’inden fazlası Bitcoin’e “şüpheliydi”. Eylül 2021’de, 10 El Salvador vatandaşından yedisi, Bitcoin’i yasal ihale haline getiren yasayı yürürlükten kaldırmak için oy kullandı.

Yorum yapın