1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Budapeşte Natpe Fuarı’nda Üç Kız Kardeş Dizisi Damga Vurdu!

Kanal D’nin dizisi Üç Kız Kardeş Budapeşte’de gerçekleşen Natpe Fuarı’nda büyük bir ilgi gördü. Türk dizilerinin yurt dışında başarılı olması durumu son zamanlarda çok duyulan bir konu oldu. Türkiye’de yayından kaldırılan dizilerin bile yurt dışında hala izlendiği haberleri geliyor. Ayrıca her gün yeni bir ülkede daha bir Türk dizisinin daha gösterilmeye başlandığını duyuyoruz. En son Macaristan’ın Budapeşte kentinde yapılan Antpe Fuarı’nda da Kanal D ve Demirören grubu ekibi hazır bulundu. Ayrıca Üç Kız Kardeş dizisinin başrol oyuncuları olan ve dizide evli bir çifti canlandıran Berker Güven ve Özgü Kaya da fuara katıldı.

Başrol Oyuncularına Büyük İlgi

Üç Kız Kardeş dizisi İclal Aydın tarafından yazılan bir romandan uyarlandı. Ayrıca dizide Aydın da başrol oyuncularından birisi olarak yer alıyor. Reha Özcan gibi deneyimli isimleri kadrosunda bulunduran dizi ilk gösterildiğinden beri ülkemizde dikkat çekti. İzlenme oranları açısından kanalı ve yapımcılarını sevindiren dizi sezon finali yaptı.

Dizide başrol oyuncuları olan Güven ve Kaya başka coğrafyalarda da ilgi çekmeye devam ediyor. Türk dizilerinin dünyanın farklı yerlerinde ilgiyle takip edildiği biliniyor. Takip edilen yerlerden birisi de Balkan ülkeleri. Öyle ki Üç Kız kardeş oyuncularına Macaristan sokaklarında büyük bir ilgi gösterildi. Natpe Fuarı’na Üç Kız Kardeş adeta bir damga vurdu.

Dizi Kanal D Tarafından Satılmıştı

Üç Kız Kardeş dizisinin yayın hakları Kanal D ve medyanın en büyük ortaklarından Demirören grubunun elinde bulunuyor. Yapımcılar ve kanal sahipleri zaten daha önce dizinin Macaristan’da gösterilmesi için bir anlaşma yapılmıştı. Dizi Macaristan’daki bir şirkete satılarak orada da Three Sisters adıyla gösterime girmişti.

Tıpkı Türkiye’deki gibi gösterime girer girmez büyük bir ilgi gören dizi Macaristan’da kısa sürede geniş bir hayran kitlesi yakaladı. Başrol oyuncuları da Macaristanlı izleyiciler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Tabi ki bu durum oyuncuları da çok sevindirdi. Güven ve Kaya Macaristan’da gördükleri büyük ilgiden dolayı çok mutlu oldu.

Türk Dizileri Beğeniliyor

Türkiye’de üretilen dizilerin yurtdışında satışı uzun bir süreden beri devam ediyor. Bazen ülkemizde çok az yayında kalsa bile bir dizinin yurt dışında daha büyük başarı gösterdiğini duyabiliyoruz. Bu dizilerden birisi de Üç Kız Kardeş oldu. Balkan toprakları ile aramızdaki yakınlık bilindiği gibi çok eskilere dayanıyor. Uzun zaman birlikte yaşadığımız Balkanlıların Türk dizilerine ilgi duyması gayet normal. Ancak yurt dışında Türk dizilerine gösterilen ilgi yalnızca balkan toprakları ile de sınırlı değil.

Dünyanın hemen her yerinden Türk dizisi takip eden seyirciler bulunuyor. Bu durum ülkemizdeki yapım şirketlerini sevindiren bir olaydır. Ama aynı zamanda Türk oyuncular d bu gelişmeden dolayı çok mutlu. Çünkü hemen hepsi artık yurt dışında da tanınan yıldızlar haline geldi.

Otantik ve Farklı

Türk dizilerine gösterilen bu ilginin dizilerdeki otantik ve farklı atmosferle bağlantılı olduğu düşünülüyor. Ama bazen böyle bir atmosfere sahip olmayan ve daha modern bir havası olan dizilerin de yurt dışında çok beğenildiğine denk geliyoruz. Mesela Üç Kız Kardeş aslında çok feodal ya da otantik öğeler taşıyan bir yapım değil. Tabi ki diziden kültürel olarak Türk ve Orta Doğuluların geleneklerine dair bilgi edinmek mümkündür. Ama farklı özellikte ve çok daha modern görünen dizilerimiz de yurt dışında beğeniliyor. Bunlardan birisi de Üç Kız Kardeş dizisi oldu. Diziye hem ülkemizde hem de yurt dışında başarılar diliyoruz.   

Bu Haberde İlginizi Çekebilir: Beyaz Sabun Oda Kokusu Nasıl Yapılır? 

Yorum yapın