1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Coinbase CEO’su: ABD Hükümeti İsterse Rusya Yasağına Uyacağız!

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD hükümetinin bu tür kurallar koyması durumunda borsanın Rus kullanıcıları üzerindeki yasağa uyacağını söyledi.

Armstrong ayrıca, Ukrayna’nın işgali sırasında Rus kullanıcılarının borsadan yasaklanması söz konusu olduğunda borsanın mevcut duruşunu ikiye katlama fırsatını da yakaladığını söyledi.

 Brian Armstrong

Brian Armstrong, “Tüm Rusların Coinbase kullanmasını önleyici bir şekilde yasaklamıyoruz, yasada aksi belirtilmedikçe herkesin temel finansal hizmetlere erişimi hak ettiğine inanıyoruz” dedi. 

Brian Armstrong ayrıca, bazı sıradan Ruslar, para birimlerinin çöktüğü için kriptoyu bir yaşam çizgisi olarak kullandığını söyledi.

Coinbase’in görüşü, büyük ölçüde, tüm Rus kullanıcılarını önleyici bir şekilde yasaklamayacaklarını söyleyen Binance ve Kraken gibi diğer borsalarla aynı çizgide.

Whitebit farklı bir görüş aldı.

Whitebit, “Yaptırım listelerini kontrol etme prosedürleri başlatıldı, RUB [Rus rublesi] ile ticaret faaliyetleri kapatıldı ve Rusya Federasyonu ve Belarus Cumhuriyeti ülkelerinden kullanıcıların kayıtları askıya alındı.” Dedi. 

Bu yazı ilginizi çekebilir: Microsoft, Rusya’da ürün satışını durdurdu! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Rus yaptırımları

Rusya’nın 24 Şubat 2022’de Ukrayna’yı işgalinden bu yana, Rus devletine ve Rus çıkarlarına yönelik yaptırımlar yaygınlaştı. 

Bugüne kadar, bunlar arasında Rus bankalarına (merkez bankası dahil) ve devlete ait işletmelere yönelik bir yaptırım dalgası, önemli Rus bireylere yönelik hedefli yaptırımlar, ihracat kontrolleri ve Luhansk ve Donetsk bölgelerindeki ticaret ve yatırım kısıtlamaları yer alıyor.  

Bu haftanın başlarında, Fransa Maliye Bakanı Bruno le Maire, Avrupa Birliği’nin Rusya’nın yaptırımlardan kaçınmak için kriptoya dönmemesini sağlamak için “önlemler aldığını” söyledi.

Yorum yapın