1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Discord’un yeni politikaları tehlikeli ve yanlış bilgileri yasaklıyor!

Discord, Cuma günü yaptığı açıklamada, iki yıldaki ilk büyük politika güncellemesinde, Discord’un aşı karşıtı içeriği sınırlamak isteyen sağlıkla ilgili yanlış bilgileri hedef aldığını duyurdu.

Şirket ayrıca nefret söylemi politikalarını güncelleyerek kast, cinsiyet kimliği, yaş ve ciddi hastalığı politikasına “korunan nitelikler” olarak ekledi.

Topluluk kuralları ayrıca spam, manipülatif botlar, sahte hesaplar, kötü niyetli hesap raporlama ve başkalarının “kötü niyetli” kimliğine bürünmeyi de yasaklar. Kılavuzlar ayrıca yaş, kast, cinsiyet kimliği ve ciddi hastalıklarla bağlantılı nefreti de yasaklıyor. Discord, yasaklar ve diğer politika kararları hakkında kararlar alırken “platform dışı” faaliyetleri de dikkate alacaktır. Bir nefret grubuna ait olan veya gerçek dünyada suç işleyen biri, çevrimiçi olarak tepkilerle karşılaşabilir.

Bu yazı ilginizi çekebilir: WhatsApp, Mesajlara Emoji İle Tepki Verme Özelliğini Getiriyor! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Discord güncellemeleri, 28 Mart’ta yürürlüğe giriyor

Bu güncellemeler, daha net gizlilik politikaları ve hizmet şartları ile birlikte gelir. Tüm değişiklikler 28 Mart’ta yürürlüğe girecek.

Değişiklikler gerekli olabilir. Wired, Stratejik Diyalog Enstitüsü’nün “korkunç” içerik hakkında sohbet eden ve Twitch gibi sitelere baskınlar planlayan önemli sayıda aşırı sağ grup tespit ettiğini belirtiyor. Sık sık zararlı aşı karşıtı ve görev karşıtı protestoları bir araya getirin ve Discord, istemeden de olsa bu toksik aktivite için daha fazla bir merkez haline gelme riskiyle karşı karşıya kaldı.

discord politika güncellemesi

Discord artık, bir kullanıcının yeni yönergeleri ihlal edip etmediğini düşünürken kullanıcılarını riske atabilecek platform dışı davranışları hesaba katacak. Bu kuralları ihlal eden kullanıcılar, uyarılar alabilir ve hesapları geçici ve potansiyel olarak kalıcı olarak askıya alınabilir.

Şirket, “Discord kullanıcıları ayrıca sansasyonel, alarm verici veya abartılı bir dil kullanarak veya geniş çapta çürütülmüş sağlık iddialarını, asılsız söylentileri veya komplocu anlatıları tekrarlayan herhangi bir içeriği kullanarak fikirleri etkilemeye çalışan içeriği yayınlayamaz veya tanıtamaz” dedi. güncellemeler hakkında bir blog yazısı.

Şirket ayrıca daha iyi okunabilirlik, organizasyon ve kullanıcı bilgilerinin nasıl kullanıldığına ilişkin netlik için hizmet şartlarını ve gizlilik politikalarını güncelledi.

Güncellemeler, geçtiğimiz yıl Steam ve Twitch gibi platformların yanı sıra Discord’da sık sık ortaya çıkan aşırı sağ ve aşırılık yanlısı grupları takip ediyor..

Yorum yapın