1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Elon Musk, Sosyal Medya Platformu Oluşturmak İstiyor!

Teslanın CEO’su Elon Musk, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Twitter’ın “ifade özgürlüğü ilkesine uymadığını düşündüğü için bir sosyal medya platformu oluşturmayı ciddi bir şekilde düşündüğünü söyledi.

Twitter’ı etkin bir şekilde kullanan Musk, Twitter’ın son zamanlardaki politikalarını eleştirdi. Twitter’ın, ifade özgürlüğü ilkelerine uymayarak demokrasiyi baltaladığını söyledi.

Elon Musk, ifade özgürlüğünün demokrasi İçin Gerekli Olduğunu Söylüyor

Tesla ve Spacex’in CEO’su Musk, son birkaç gündür Twitter’da yeni bir sosyal medya platformuna olan ihtiyacı tartışıyor. Son zamanlarda, sosyal medya platformunun ifade özgürlüğü ilkelerine uymayarak demokrasiyi baltaladığını iddia ederek Twitter’ı ve politikalarını eleştirmeye başladı.

Açık kaynak algoritmalı, ifade özgürlüğünün ön planda tutulduğu ve propagandanın en aza indirildiği yeni bir sosyal medya platformu oluşturmayı düşünüp düşünmeyeceğine ilişkin bir soruya Musk, “Bunun üzerinde ciddi düşünüyorum” yanıtını verdi.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Tesla patronu Elon Musk, Twitter’ı satın almak için teklif yaptı! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

elon musk twitter

Elon Musk, takipçilerine Twitter’ın ifade özgürlüğü ilkesine bağlı olup olmadığını sordu

Musk, Cuma günü 79.2 milyon takipçisine “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasi için esastır. Twitter’ın bu ilkeye sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyor musunuz?” diye sordu.

Tesla’nın patronu şunları vurguladı: “Bu anketin sonuçları önemli olacak. Lütfen dikkatli oy verin.” 24 saat sonra anket 2 milyondan fazla oyla sona erdi; %70.4 hayır dedi.

Yeni bir sosyal medya platformu kurmayı düşünen Musk’ın, bu konu üzerine yapacağı yeni açıklamalar merakla bekleniyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce Musk, yeni bir sosyal medya platformu kuracak mı? Yorumlar kısmından düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın