1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Tesla patronu Elon Musk, Twitter’ı satın almak için teklif yaptı!

Son günlerde adı çokça Twitter ile anılan Elon Musk, popüler sosyal medya platformu olan Twitter’ın olağanüstü potansiyelini açığa çıkarmak için doğru kişi olduğunu söyleyerek Twitter’ı satın almayı teklif etti.

Dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Musk’ın 273 milyar dolardan fazla serveti olduğu biliniyor. Ayrıca, Twitter’da 82 milyon takipçisi bulunuyor.

Elon Musk, kendi sosyal medya platformunu oluşturmak istiyordu

Elon Musk, Mart’ın sonunda Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Twitter’ı eleştirerek kendi sosyal medya platformunu oluşturmayı ciddi bir şekilde düşündüğünü söylemişti.

Bu açıklamaları yaptıktan kısa bir süre sonra Elon Musk, Twitter’ın yüzde 9.2’sini yani 73.5 milyon adet pay satın aldı.

Elon Musk, Twitter’ı satın almak için teklifini yaptı

Dünyanın en zengin adamı olarak bilinen Musk, şimdi ise Twitter’ı tamamen satın almak istiyor. Elon Musk’ın Twitter için yaptığı teklifin, hisse başı 54,20 dolar olmak üzere yaklaşık 40 milyar dolar değer biçtiği söyleniyor.

Musk ayrıca, Twitter yönetim kurulu teklifi reddederse, bu teklifi hissedarların oylamasına sunmamanın kesinlikle savunulamaz olacağını söyledi.

Elon Musk, Twitter'ı satın almak için teklifini yaptı

İleri geri oyunu oynamadığını söyleyen Musk, yüksek bir teklif verdiğini ve hissedarların buna bayılacağını söyledi. Ardından yaptığı açıklamada ”Anlaşma olmazsa hisselerini satmak zorunda kalacağını” ifade etti.

Musk, Bunun bir tehdit olmadığını ve yapılması gereken değişiklikler olmadan bunun iyi bir yatırım olmayacağını söyledi.

Victoria Scholar, Elon Musk’ın yaptıklarını düşmanca bulduğunu söyledi

Interactive Investor’ın yatırım başkanı Victoria Scholar konu hakkında şunları söyledi: “Bu, %100 satın alma teklifi reddedilirse şirketteki %9,2 hissesini “yeniden gözden geçirmek”le tehdit eden Elon Musk’ın yaptığı son derece düşmanca bir harekettir.”

Victoria Scholar

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvuruda Musk, Twitter’a yatırım yaptığını çünkü “Twitter’ın dünya çapında özgür konuşma platformu olma potansiyeline inanıyorum ve ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum” dedi.

Musk, Twitter’ın özel bir şirket olması gerektiğini savunuyor

Elon Musk, yatırım yaptığından beri, şirketin mevcut haliyle gelişeceğini düşünmediğini ve bu toplumsal zorunluluğa hizmet etmeyeceğini anladığını söyledi. Musk Ayrıca, Twitter’ın özel bir şirkete dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

Yorum yapın