1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Elon Musk’ın Kaç Dogecoin’i Var?

Bu yazımızda, çok merak edilen konulardan olan ”Elon Musk kaç Dogecoin tutuyor” sorusunun cevabını arayacağız.

Tesla CEO’su Elon Musk 2021’in başlarında Dogecoin’i satın alarak meme coin’in fiyatı üzerinde ciddi bir etki yaratmaya başlamıştı. DOGE, Ocak 2021’de 24 saatte %800 artışla 0,07 dolara ulaştıktan sonra 1 sent seviyesini kırmıştı. Köpek temalı token Ocak ve Mayıs 2021 arasında fırlayarak 0,73 dolara ulaştı. 

Bu yükselişlerin ardından Dogecoin ilgi odağı haline gelerek, finans dünyasının en çok konuşulan varlıklarından biri haline geldi. Musk’ın DOGE’ye yaptığı yatırım, dünya çapında milyonlarca yeni ve ilk kez yatırımcıyı kripto piyasasına çekti.

Musk, kendisini “Dogefather” olarak ilan ederek defalarca Dogecoin hakkında tweet attı. Milyarder memesinin madeni para üzerinde etkisi olduğu biliniyor ve sadece tweet’leri ile fiyatı etkileyebiliyor. Dogecoin topluluğu, Musk’a açıkça desteğini sunuyor.

Elon Musk Ne Kadar Dogecoin Tutuyor?

Elon Musk Ne Kadar Dogecoin Tutuyor

Dogecoin’in blok zinciri herkes tarafından görülebiliyor olsa da, cüzdan sahipleri genellikle anonimdir. Yani, kimlikleri farklı yöntemlerle öğrenilmedikçe asla bilinmez. Bu nedenle Elon Musk’ın cüzdanını tam olarak belirlemek mümkün değil.

Space X‘in kurucusu 2021’de dogecoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Ama ne kadar para yatırdığını paylaşmadı. Bu nedenle, gerçekte kaç jetona sahip olduğu hala bilinmiyor. Ancak Reddit’in meraklı kullanıcıları bu bilgiyi öğrenmek için ellerinden geleni yaptılar ve bir sonuca ulaştılar.

10 Şubat 2021’de Reddit kullanıcıları, GiveDirectly tarafından paylaşılan cüzdanın işlemlerini takip etti ve Musk’ın 150.000 DOGE bağışlamış olabileceğinden şüphelendi.

Aynı kullanıcılar, Haziran 2021’de GiveDirectly’ye bağışlanan aynı cüzdan adresinin 2.500.000 DOGE’ye sahip olduğunu iddia etti. Cüzdan adresinin Elon Musk’a ait olduğunu ve 2,5 milyon Dogecoin’i olduğunu iddia ederek paralellikler kurdular. Ancak bunların sadece birer iddia olduğunu bir kez daha vurgulamak isteriz.

Elon Musk, güvenlik amacıyla birden fazla cüzdan kullanıyor olabilir ve bundan dolayı net olarak kaç DOGE coine sahip olduğu bilinmiyor.

Son yazımız ilginizi çekebilir: ”Bittorrent (BTT) Coin Nedir? BTT Coin Geleceği 2022!” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi belirtip, emojiler ile de duygularınızı belirtebilirsiniz.

Uyarı: Bu makalede hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir. Yatırım yaparken dikkatli olmalısınız ve sorumluluğun size ait olduğunu unutmamalısınız.

Yorum yapın