1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Almayı Bekletmesiyle, Twitter’ın Hisseleri %19 Düştü!

Elon Musk, spam hesapların hesaplanması tamamlanana kadar, Twitter devralma işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

Elon Musk, Twitter’dan spam/sahte hesapların gerçekten de kullanıcıların %5’inden daha azını oluşturduğunu doğrulamasını istedi.

Bununla beraber Twitter hisseleri, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık platformu satın almasının “geçici olarak beklemeye alınacağını” söylemesinin ardından, %19’dan fazla düştü.

Elon Musk, Twitter’da Spam Ve Botları Ortadan Kaldırmak İstiyordu!

Spam ve bot etkinliğini ortadan kaldırmak, SpaceX ve Tesla şefinin Twitter’a yönelik emellerinin birincil hedeflerinden biriydi. Ayrıca, diğer fikirlerin yanı sıra Twitter’ın kodunu GitHub’da açık kaynaklı hale getirmeyi ve bir düzenleme özelliği eklemeyi planladığını söyledi.

Elon Musk, sosyal medya platformu için resmi bir teklif vermeden önce, 4 Nisan’da Twitter’da sadece %9.2 hisse satın almıştı. Twitter, yönetim kurulunun anlaşmayı engellemeye çalışmasına rağmen 25 Nisan’da teklifi resmen kabul ederek Elon Musk ile anlaşmışlardı.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Binance CEO’su Changpeng Zhao, Terra (LUNA) Ekibini Eleştirdi! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Elon Musk Changpeng Zaho Twitter

Musk’ın Twitter İle İlgili Kripto Bağlantıları

Musk, yukarıda bahsedilen özelliklerin dışında, Twitter’ın premium hizmetleri için bir ödeme seçeneği olarak Dogecoin’i entegre etmeyi tartıştı ve Dogecoin’in en etkili seslerinden biri olarak ününe katkıda bulundu.

Elon Musk’ın kripto bağlantıları burda bitmiyor.

SEC’e yapılan güncellenmiş bir 13D dosyalamasında, kriptonun en büyük borsası Binance’in Musk’ın Twitter teklifini 500 milyon dolara finanse etmesine yardımcı olduğu ortaya çıktı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, haberi paylaşmak için Twitter’da tweet atarak bunu “davaya küçük bir katkı” olarak nitelendirdi.

Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından fikirlerinizi yazarak bizimler paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın