1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Favimol 200 mg Ne İşe Yarar? Favimol 200 mg İlaç Nedir?

Favimol ilacı yeni görülmeye başlanan İnfluenza virüsü için kullanılmaktadır. İnfluenza tipi virüsler için kullanılan ilaçların yetersiz olduğu durumlarda doktorlar tarafından Favimol öneriliyor. Favimol 200mg nedir ne işe yarar? Şimdi bu soruyu detaylıca inceleyelim.

Favimol 200 mg İlaç Nedir?

Son zamanlarda sık sık aratılan ve merak edilen Favimol ilacının ne işe yaradığı merak ediliyor. Favimol bir koronavirüs (covid 19) ilacıdır. Alınan karar ile Favimal ilacı influenza tipi virüslerde önlem amacıyla kullanılmaya başlandı. Bu kadar çok kullanılmaya başlaması ile Favimol ilacının ne işe yaradığı ve ne gibi durumlarda kullanıldığı merak edilmeye başlamıştı.

Favimol Yan Etkileri Nelerdir?

  • Yutma ve nefes almada zorluk
  • Dudaklarda, göz kapaklarında, yüz ve boğazda şişme
  • Güneşe karşı hassaslaşma (Cilt problemleri)
  • Dudak, göz, ağız, burun ve genital gibi bölgelerde cildin kabarması veya soyulması.
  • Üstte yazdığımız gibi belirtiler yaşıyorsanız kesinlikle doktorunuza görünmelisiniz.

Favimol 200 mg Hap Ne İşe Yarar?

Artık koronavirüs tedavisinde kullanılmaya başlanan Favimol bakteri kaynaklı enfeksiyonlara karşı etkili olmamasıyla bilinir.

Bu ilaç daha önce koronavirüs tedavisi için kullanılmıyordu. Pandemi sürecinde devlet kararı ile İnfluenza virüsü tedavisi için kullanılmaya başlandı. Koronavirüs sürecinde kullanılmaya başlanan Favimol böylece Goggle’da en çok aranan ilaçlardan biri olmaya başladı.

Favimol Nasıl Kullanılır?

Kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan çoğu ilaç gibi bu ilaçta kullanılmamalıdır. Çocuklar ve hamile olanlar bu ilacı kullanmamalıdır. Gebelik şüphesi taşıyor olsanız dahi bu ilacı kullanmamalısınız.

Favimol Çocuklar Kullanabilir Mi? Kimler Kullanamaz?

Çocukların bu ilacı kullanmaması önerilmektedir. Kesinlikle Doktor tavsiyesi olmadan çocuklarınıza bu ilacı vermemelisiniz.

Favimol 200 mg ne işe yarar? Favimol 200 mg ilaç nedir? Gibi soruları yanıtladığımız bu yazımızda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Size önerimiz kesinlikle bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalısınız.

Yorum yapın