1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

GTA 6 Ne Zaman Çıkıyor?

GTA 6 oyununun çıkış tarihi hala belli değil. Ama analistlerden GTA 6’nın çıkış tarihi ile ilgili açıklamalar geldi.

Take-Two Interactive yakın zamanda Zynga‘yı satın almak için bir anlaşma yapmıştı. Bu anlaşma ‘Stratejik Gerekçe ve Hissedar Değer Yaratma’ başlıklı bir bölümün yer aldığı basın açıklamasıyla duyuruldu. Bunun içerisinde, ”İleriye bakıldığnda, birleşik şirketin Take-Two’nun 2021 Mali Yılları’ndan 2024’e kadar olan üç yıllık dönemde yüzde 14’lük birleşik yıllık büyüme oranı sağlaması bekleniyor.” notu yer aldı. Bu noktada GTA 6 akıllara geldi.

Jefferies‘den bir analiste göre, yönetime bu kadar güçlü bir rehberlik sunacak olan sadece birkaç büyük oyun var. Bunlardan da en az bir tanesine güvendiğini belirtti. Bu durumun yine bir araştırma analisti Doug CreutzFY24‘te olası bir GTA 6 lansmanına işaret ettiğini söyledi. Bu duğruysa, GTA 6 çıkış tarihi Nisan 2023‘ün başı ile Mart 2024‘ün sonu olabilir.

Grand Theft Auto, GTA6

GTA 6 için çalışmalar başladı mı?

Geliştiricilerden ilk resmi duyuru sürpriz bir şekilde 4 Şubat 2022 tarihinde geldi. Rockstar, “GTA serisindeki bir sonraki giriş için aktif geliştirmenin devam ettiğini doğrulamaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Ayrıca, sözde geliştirme sorunlarına ilişkin içeriden gelen iddialara göre, projenin henüz tamamlanmaktan uzak olduğu biliniyor. Kesin olan bir şey varsa, o da oyunun yakın zamanda çıkmasını beklemenin hayal kırıklığı olacağıdır.

Bu yazı ilginizi çekebilir: GTA 5 Satışları 160 Milyonu Aştı! Tıklayarak okuyabilirsiniz.

GTA 6 için çalışmalar başladı mı

GTA 6’da kadın karakter olacak mı?

Tekrar birden fazla kahramanın olup olmayacağı henüz belli değil, ancak GTA 6 serinin ilk kadın kahramanının dahil edildiğini duymak isteriz. 2013 yılında The Guardian ile yaptığı röportajda Dan Houser, GTA V’de bir kadının neden oynanamaz olduğunu ve takımın bunu gelecekte nasıl gerçekleştirebileceğini açıkladı.

“Gelecekte, baş kadın karakterle bir oyun yapabilir miyiz? Elbette. Henüz bunun için doğru oyunu bulamadık, ancak her zaman düşündüğümüz şeylerden biri. Bu oyun için doğal gelmedi ama gelecekte kesinlikle doğru oyun için doğru temalarla harika olabilir.”

Tom Henderson’ın Temmuz 2021’deki videosu da bu konuya değiniyor, gruptaki ‘parlak’ olan ve teknolojiyi kullanma ve bilgisayar korsanlığı konusunda usta olan oynanabilir bir kadın karakter olasılığını tartışıyor. Bu açıklamalara göre GTA 6’da kadın karakter görmek süpriz olmayacaktır.

“GTA 6 Ne Zaman Çıkıyor?” üzerine bir yorum

  1. Bir oyun cikarcaklar kac senedir bekliyoruz. Ama gta 6 çok guzel iyun olcak beklemeye değer..

Yorum yapın