1numara.org
TikTok Beğeni Hilesi

Gucci, Mağazalarında Bitcoin Kabul Edecek!

Ünlü İtalyan moda markası Gucci, bazı mağazalarında kripto para kabul edeceğini açıkladı. On kripto para birimi ve beş sabit para ile ödeme kabul etme planlarını duyurdu. Gucci, bu hizmetini Kuzey Amerika’da 111 mağazaya kadar genişletmeyi planlıyor. 

Vogue Business’a göre, mağaza içi ödemeler, müşterilerin e-posta yoluyla Gucci tarafından gönderilen kripto cüzdanlarıyla tarayabilecekleri bir QR kodu kullanılarak yapılacak. Mağazalar, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve Shiba Inu dahil olmak üzere çeşitli dijital para birimlerini kabul edecek.

Gucci, Mağazalarında Bitcoin Kabul Edecek! Dogecoin Shiba

Mağaza içi kripto ödemeleri sunmak, Gucci’nin Web3’e geçişindeki son adımdır. Bu yılın başlarında Gucci, merkezi olmayan blok zinciri oyunu The Sandbox’ta açıklanmayan bir miktar için sanal arazi satın alarak meta evrene girdi; Gucci temalı NFT’ler için sanal bir “Gucci Kasası” inşa ediyor.

Bu yazı ilginizi çekebilir: ”Merkezi Olmayan Uygulamalar (Dapps) Nedir?” Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Dünyaca Ünlü Markalar Web3’e Giriyor!

Gucci, dijital dünyada hak iddia etmek isteyen Web3’e giren moda ve hazır giyimdeki büyük isimlerden sadece biri. Bu yeni gerçeklikte Gucci’ye katılan giyim hatları Dolce & Gabbana, Adidas, Nike, Vans ve Balenciaga. Bu markalar ayrıca, markaları etrafında çevrimiçi topluluklar oluşturmaya başlayan Digitalax, Blanksoles, DRESSX ve Red DAO gibi kripto yerel moda evlerine karşı da rekabet edecek.

Bu yeni girişime hazırlanmak için Gucci, programın lansmanından önce personeline kripto para birimi ve NFT eğitimi ve öğretimi sağlayacağını söyledi.

Gucci’nin başkanı ve CEO’su Marco Bizzarri, Vogue Business’a “Gucci, müşterilerimize gelişmiş bir deneyim sağlayabilecekleri her zaman yeni teknolojileri benimsemeye çalışıyor” diyor. “Artık kripto para birimlerini ödeme sistemimize entegre edebildiğimize göre, bu seçeneğin kendilerine sunulmasını isteyen müşteriler için doğal bir evrim.” açıklamasını yaptı.

Yorum yapın